reklama

Qualcomm představil Snapdragon 730, 730G, 665

Qualcomm představil Snapdragon 730, 730G, 665
2019-04-09T20:44:41+02:00
• 10. 4. 2019

Společnost Qualcomm představila tři nové procesory (SoC) pro smartphony, přičemž všechny míří do střední třídy, respektive do vyšší řad. Novinky se jmenují Snapdragon 730, Snapdragon 730G a Snapdragon 665. Prní dva jsou si velmi podobné a v názvu se liší jen písmenem G, které se objevuje u procesorů této společnosti prvně. Takto bude Qualcomm značit SoC pro herní zařízení, byť model 730G bude mířit do střední třídy.

Snapdragon 730

Základní model 730 nabídne osm jader, přičemž dvě hlavní jádra nabídnou taktovací frekvenci 2,2 GHz a jedná se o Kryo 470. Základem je tak Cortex A76. Zbylých šest jader nabídne 1,8 GHz taktéž typu Kryo 470, ale tentokrát je základem Cortex A55. Novinka je vyrobena 8nm výrobní technologií.

Společnost Qualcomm uvádí, že tento model přináší technologie, které byly dříve dostupné jen pro vyšší sérii. Jednou z nich je například Qualcomm AI Engine čtvrté generace, díky čemuž nabídne v oblasti umělé inteligence dvakrát vyšší výkon než Snapdragon 710. Další vylepšení najdeme v použití Computer Vision (CV) ISP, což hlavně přináší snížení spotřeby energie (až 4x) při zpracování obrazových informacích. Kromě toho je zde podpora 4K HDR videa v portrétním režimu.

Snapdragon 730G

Na trhu se bude objevovat i speciálně upravená verze 730G, která nabídne lepší výkon u her, což je podpořeno vyšší optimalizací hardwaru a softwaru. Oproti běžné verzi se nabídne o 15 % vyšší grafický výkon. Taktéž byla přidána podpora pro HDR hraní a několik vylepšení pro hlavní herní tituly. Mimo je zde také podpora pro HD video s 960 snímky za sekundu.

Snapdragon 665

Původní procesor Snapdragon 660 pochází z roku 2017 a bylo zapotřebí vydat modernější verzi. Hlavním rozdílem je u Snapdragonu 665 samotný výrobní proces. Původně se používala 14nm technologie, Snapdragon 665 již využívá 11nm. To přináší lepší efektivitu, vyšší výkon a nižší spotřebu. I zde se zapracovalo na práci s umělou inteligencí nebo u zpracování fotografií. Zde se nabídne podpora hybridního autofokusu a optického zoomu.

Všechny tyto novinky by se měly objevit v mobilních telefonech již během tohoto roku, respektive první mobily by se mohly objevit již během několika měsíců.

Zdroj: fonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat