reklama

Aplikace Google Fotky se mění kvůli konci Google+

Aplikace Google Fotky se mění kvůli konci Google+
2019-04-08T18:21:56+02:00
• 9. 4. 2019
1

Minulý týden Google zmáčkl pomyslné tlačítko a vypnul veřejnou verzi Google+. Tato sociální síť stále existuje, ale je dostupná jen pro firmy v rámci G Suite. Slouží tak pro firemní komunikaci a sdílení. Běžní uživatelé ale mají smůlu, a pokud chtějí dále zveřejňovat něco na internetu jako na Google+, musí si vybrat mezi jinými službami. Například se mluví o MeWe a jiných. Konec Google+ měl dohru na notifikační funkci u účtu, ale nyní zde máme další změnu, tentokrát u jiné služby.

Aplikace Google Fotky se mění

Google Fotky je služba, která vyšla z původního Google+, takže nebylo zvláštní, že nabízela určité propojení. Tou nejviditelnější změnou je zrušení obrázku, který se nastavoval právě na Google+. Nyní tedy v levém menu jednoduše u svého profilu v horní části nenajdete hlavní obrázek, jednoduše zmizel a nelze jej normálně obnovit. Pokud ho chcete nějak získat, budete muset asi použít službu takeout.google.com.

Není to ale jediná změna. Samotné menu prošlo obměnou, což je vidět na absenci sekcí, respektive došlo k redukci. Položky byly přemístěny a také došlo na odstranění sekce věnované sdílení. Přístup k ní je ale k dispozici skrze hlavní obrazovky přes spodní lištu. Položky nápověda a zpětná vazba jsou umístěny v dolní části a již nejsou tak výrazné. Pokud ještě vidíte původní nabídku a budete ji chtít zachovat, tak nemáte šanci zabránit odstranění. Změna je řízena ze strany serverů Googlu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Erik Bezeréti

8. 4. 2019, 19:02
Android aplikace

Stejný typ menu používají i další Google aplikace (Obchod Play, Google Disk). Předpokládám, že ke změně by tedy mělo dojít i tam.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit