reklama

Instagram vám brzy umožní odvolat se proti odstraněnému příspěvku

Instagram vám brzy umožní odvolat se proti odstraněnému příspěvku
2019-05-09T18:00:40+02:00
• 9. 5. 2019

Jedna z nejrychleji rostoucích sociálních sítí světa, Instagram, uživatelům nějaký ten pátek nabízí zjednodušený způsob pro nahlašování příspěvků, které by mohly porušovat zásady a podmínky platformy. Lidé však nemohli rozhodnutí Instagramu nijak ovlivnit, respektive se na něj odvolat. To by se ale nyní mělo změnit. 

Instagram jde do boje proti šikaně a fake news

Společnost Instagram na své konferenci v New Yorku oznámila, že v příštích několika měsících začne pomalu a jistě zavádět zcela nový způsob nahlašování. Díky tomu budou moci uživatelé požádat platformu o přezkoumání obsahu, jenž byl odebrán – a to vše přímo z aplikace. Instagram prohlásil, že pokud dojde k pochybení ze strany sociální sítě, odstraněný příspěvek obnoví. 

Podobný krok oznámila sociální síť Twitter v dubnu letošního roku. V tomto případě se uživatelé mohou odvolat například i na svůj smazaný profil. Nicméně, Instagram mimo jiné uvedl, že funkce bude k dispozici nejprve pro hrstku trhů, především tedy pro USA a další americké oblasti. Následně se novinka rozšíří na další trhy. 

Kromě práce na nových nástrojích proti „šikaně“, Instagram chystá novinky v oblasti dezinformací, tzv. fake news. Na konferenci bylo prohlášeno, že společnost vyvíjí takovou technologii, která dokáže sama odstraňovat příspěvky šiřitelné fake news. Novinky budou k dispozici v průběhu několika příštích měsíců.

logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat