reklama

Google Mapy nově s anonymním režimem a Waze s asistentem

Google Mapy nově s anonymním režimem a Waze s asistentem
2019-05-07T22:54:52+02:00
• 8. 5. 2019

V rámci představování novinek společnosti Google na své vývojářské konferenci jsme se dočkali nových smartphonů Pixel 3a, uvedení Androidu 10 a dalších novinek. Ale ne vše se točí jen kolem mobilů a operačního systému. Došlo na oznámení novinek i u mapových služeb a aplikací, které Google provozuje.

Google Mapy a Waze

Google i letos zdůrazňoval, že mu záleží na soukromí a zejména na možnosti, aby uživatelé měli nad svými informacemi maximální kontrolu. Například Google nabízí nové nastavení, kdy si můžete nechat smazávat soukromá data po třech měsících.

Hodně dat ale sbírá služba Google Mapy a pokaždé promazávat vše, co bylo nasbíráno, není zrovna nejvýhodnější. Na toto se Google zaměřil a přidává do aplikací pro mobily anonymní režim. Můžete si tak v Google Mapách nastavit tento speciální mód, přičemž Google nebude uchovávat nasbíraná data. V podstatě funguje stejně jako ve webových prohlížečích.

Novinka zamíří i do druhé mapové služby Waze. Ta se totiž dočká integrace chytrého asistenta od Googlu. Jedná se tak o první významnější zakomponování Google služby do aplikace Waze, kterou před nějakým časem odkoupil. Zároveň se jedná o signál, že stále pracuje na vylepšování a bude provozovat Waze společně s Google Mapami. Asistent jako takový napomůže s nejrůznějšími úlohami, stejně jako například s nastavením navigace.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim