reklama

Google zruší Oznámení v navigační liště na webu

Google zruší Oznámení v navigační liště na webu
2019-02-06T08:53:24+02:00
• 6. 2. 2019

Rok 2019 bude tak trochu zvláštní. Očekáváme například příchod 5G mobilů a ohebných zařízení. V případě Googlu se zřejmě dočkáme levnějších smartphonů Pixel, ale také se rozloučíme se službami jako Allo nebo Google+ pro běžné uživatele. Aby toho nebylo málo, dnes jsme se dočkali dalšího oznámení o zrušení jedné služby, respektive doplňku.

Konec widgetu na oznámení

V roce 2011 Google představil „zvoneček“ v navigační liště jeho webových stránek. Skrze tento malý widget jste měli přístup k nejrůznějším oznámením ze služeb Google Fotky, Google+ a Hangouts Chat. Nikdy jsme se nedočkali většího rozšíření, například o Youtube nebo Gmail notifikace. Jak se ale ukazuje, nikdy se toho ani nedočkáme. Google totiž informuje, že widget na Oznámení bude zrušen.

Konkrétně datum odebrání této funkce bylo stanoveno na 7. března. Vzhledem k tomu, že Google zruší svou sociální síť Google+, není již tak moc zapotřebí. Notifikace na zbývající dvě služby budou dostupné jen na konkrétních stránkách, případně skrze aplikace pro mobilní platformy.

Google zpravidla neruší jen tak věci. Většinou je k takovému kroku veden statistikami o používání. Zřejmě zaznamenal, že málo uživatelů kliká na tento widget, což je pochopitelné, když sám přiznal že Google+ nemělo dostatečnou uživatelskou základnu. Jen je možná škoda, že neintegroval více svých služeb, abychom viděli notifikace například o e-mailech, událostech v kalendáři atd.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat