reklama

Google si pohrává s dvoufázovým ověřením

Google si pohrává s dvoufázovým ověřením
2019-02-09T16:12:19+02:00
• 9. 2. 2019
1

Běžné dvoufázové ověření spočívá v tom, že kromě hesla ke svému účtu používáte také generátor časově omezených kódů. K tomuto účelu slouží například LastPass AuthenticatorMicrosoft Authenticator nebo Google Authenticator. Právě v případě Googlu a uživatelských účtů se dá používat i alternativa, kdy potvrdíte svou identitu právě přes mobilní telefon, který máte zabezpečený. V takovém případě již není potřeba zadávat číselný kód. S touto verzí si nyní Google pohrává.

Změna designu jako předzvěst?

Do současné chvíle vyskakovala obrazovka na mobilním telefonu v poněkud starším designu, kdy pozadí bylo šedé a všechny prvky byly umístěny v horní části displeje. Jelikož mobilní telefony jsou čím dál vyšší, pohodlnost ovládání se snížila. V nové verzi, kterou nyní Google testuje, došlo na přesunutí tlačítek do dolní části. Konkrétně se nabízí dvě varianty. V jednom případě jsou tlačítka vedle sebe, případně jsou nad sebou.

Může se jednat o drobnou změnu, ale soudíme, že se jedná jen o přípravy na další grafickou změnu, nebo respektive možnost. Google plánuje pro Android Q kompletní tmavý režim, což by se mělo dotknout i tohoto zobrazení. Sice bílá barva může být více agresivní, zejména v noci, ale pokud dojde k nasazení tmavého vzhledu, bude celá změna jednotlivých součástí o něco jednodušší, aspoň z grafického hlediska. Kromě toho jsou nyní tlačítka dosažitelnější, když držíte mobil v jedné ruce.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Marek Staněk

9. 2. 2019, 19:05

Óóóó! Dvacet let po Windows CE! Jaká revoluce v ergonomii! Jak to že si to Japko ještě nepatentovalo?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim