reklama

Google hodinky – nyní se hledá viceprezident aktualizováno

Google hodinky – nyní se hledá viceprezident [aktualizováno]
2019-02-09T13:00:59+01:00
• 9. 2. 2019

Aktualizováno 9. 2.

Už dlouho se mluví o hodinkách od Googlu, ale zatím jsme se nedočkali ani jednoho modelu, nebo úniku designu. Google zatím buduje svou divizi, která by měla přinést první modely. Ostatně nedávno došlo k odkupu určité části výrobce Fossil, což také mělo souviset s tajnou technologií. Nyní se ukazuje, že Google hledá viceprezidenta, který by měl zodpovídat za tuto divizi. Kromě toho také hledá šéfa pro design hodinek.

Z těchto informací bychom mohli vyvozovat, že ještě nějakou dobu bude trvat, než se dočkáme prvních hodinek od Googlu. Možná až v roce 2020 se pochlubí s prvním modelem.

Původní článek 17. 1.

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o nových hodinkách s Wear OS od společnosti Fossil. To jsme ještě netušili, k čemu se schyluje. Dnes totiž došlo k oznámení, že Google kupuje část společnosti Fossil Group. V tomto případě ale nedochází k odkupu firmy jako takové. Google si totiž pořídil část oddělení zabývající se výzkumem a vývojem (R&D).

Transakce v milionech dolarů

Google za celý nákup zaplatil 40 miliónů dolarů. Firmě Fossil Group zůstává v R&D přibližně 200 členů, přičemž zbytek se přesune pod křídla přímo Googlu. Zatím je moc brzy na to, abychom odhadovali, co bude výsledkem, ale je jasné, že Google má zájem o vlastní vývoj v oblasti chytrých hodinek. Taktéž tento nákup podporuje už dlouhodobé spekulace kolem Pixel Watch hodinek, na kterých se aktuálně pracuje.

Celá transakce se dá přirovnat k situaci, když Google odkoupil část společnosti HTC, ale v tomto případě jde o značně nižší částku. Google si tímto nákupem polepší, zejména v oblasti vývoje. Nemusí totiž vše stavět od začátku, jednoduše využije tým, který má velké zkušenosti s vývojem chytrých hodinek. Možná se tak dočkáme brzkého uvedení, byť si třeba budeme muset počkat ještě jeden rok.

Samozřejmě je otázkou, co Google zaujalo natolik, že se rozhodl k odkupu části společnosti, která se mimo jiné zabývá vývojem chytrých hodinek se systémem od Googlu. Z tiskové zprávy se jen dozvídáme, že je vše spojenou s technologiemi, které jsou stále ve vývoji.

Zdroje: techcrunch.com, theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat