reklama

Spotify chystá chytré příslušenství do auta

Spotify chystá chytré příslušenství do auta
2019-01-19T15:24:10+01:00
• 19. 1. 2019
1

Spekulace kolem hardwaru od společnosti Spotify se objevují už od roku 2017, přičemž v minulém roce jsme očekávali představení novinky. Bohužel se tak nestalo a stále čekáme na nějaký produkt z vlastní tvorby. Nyní ale přichází Financial Times s informací, že se pracuje na chytrém doplňku do aut.

Spotify přehrávač do auta

Není to poprvé, co jsme slyšeli o takovém zařízení. Ostatně i současné informace poskytnuté redakcí Financial Times jsou dosti podobné těm, co jsme měli k dispozici před rokem. Tedy má se jednat o malé příslušenství, které se propojí s audio systémem v autě skrze Bluetooth.

Primárně by mělo být celé ovládání hlasové založené na vlastním systému Spotify Voice. Možná je škoda, že zde není rovnou podpora na jiných asistentech, ale zřejmě má k tomuto kroku společnost své důvody. Doplněk by měl pak obsahovat hardwarová tlačítka jako alternativu k hlasovému ovládání.

Koncept

Základní konektivita s internetem by měla být zajištěna skrze LTE, případně WiFi, kde se počítá s propojením s mobilním telefonem nebo interním systémem v autě. Financial Times uvádí, že Spotify spolupracuje na novém produktu s firmou Flex, která má v této oblasti velké zkušenosti. Nové příslušenství ale nebude levnou záležitostí. Cena by se měla vyšplhat na 100 dolarů bez daně, v přepočtu tedy 2 250 Kč.

Otázka je, jestli něco podobného má v dnešní době cenu, zejména s ohledem na nedávné novinky od Googlu. Například se připravuje chytrý doplněk s podporou asistenta od Googlu. Novinka se jmenuje JBL Link Drive a dokáže nabídnou chytré funkce v jakémkoliv autě po zapojení do zapalovače. Navíc cena je nižší, v prodeji bude za necelých 60 dolarů, tedy cca 1350 Kč bez daně.

JBL Link Drive

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Oleksandr Dzyula

31. 8. 2019, 19:06

To je super! Protože si zatím musím všechna ta udělátka kupovat v obchodech typu: ******* :D Jinak to nejde :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim