reklama

Google Assistant získává novinky CES

Google Assistant získává novinky [CES]
2019-01-08T20:37:42+02:00
• 8. 1. 2019

Minulý rok jsme mohli jásat nad mapou, kde bylo zobrazeno, do kterých zemí se rozšíří chytrý asistent od Googlu. Mezi nimi byla i naše republika. Ačkoliv zaznamenáváme již delší dobu hrátky s češtinou, tak stále jsme na čekací listině. V tuto chvíli nemáme oficiální informace od Googlu, kdy se dočkáme v České republice. I z tohoto důvodu budou mít dnešní novinky představené v rámci veletrhu CES v Las Vegas hořkou příchuť. Na druhou stranu se může jednat o předzvěst, na co se můžeme těšit, až jednou Google Assistant porozumí kompletně češtině.

Google Assistant

V první řadě společnost představila program Google Assistant Connect pro výrobce příslušenství a další elektroniky. Od něj si Google slibuje, že se zapojí větší množství výrobců, kteří zakomponují svá zařízení do ekosystému chytrého asistenta. Google přímo uvádí, že může vzniknout například jednoduchý e-ink displej pro zobrazování informací v rámci propojení Assistant Connect. Jednalo by se tak o velmi levný a úsporný displej pro zobrazení například počasí, času, událostí a podobně. Výrobce zde nebude muset řešit vlastní aplikace a konektivitu.

Dále společnost poukázala na nové modely v rámci chytrých displejů, kde se nejvíce angažuje Lenovo, ale dokonce se dočkáme zařízení od společnosti Whirlpool. Samotná zařízení navíc mohou mít i menší displej, doslova se mluví o 4palcových obrazovkách. V takovém případě se dá spíše mluvit o chytrých budících.

Dále se dočkáme rozšíření pro reproduktory Sonos One a Sonos Beam, přičemž starší modely projdou aktualizací. Dále se dočkáme rozšíření pro televizory značek Sony, Hisense, Philips, TCL, Skyworth, Xiaomi, Haier, Changhong, JVC  a Samsung. Některé modely budou vybaveny vylepšeným systémem detekce hlasu, takže i při zvýšeném hluku bude asistent reagovat na běžné povely.

Google vyzdvihuje také novinky v oblasti možných napojitelných zařízení v rámci domácnosti. Vyskytují se zde produkty jako tlakový hrnec s napojením na WiFi, nové termostaty, McAfee’s Secure Home Platform, nejrůznější senzory, nabíjecí stanice nebo dokonce zavlažovače.

Hlavní novinkou pro většinu uživatelů je kompletní integrace asistenta do Google Map, což se netýká jen Android zařízení ale i iOS. Nově tak budou uživatelé moci poslat zprávu či úkolovat asistenta a podobně.V tomto ohledu nebude nutné kupovat nové auto, abyste mohl používat asistenta. Google spolupracuje s firmami jako Anker a JBL na příslušenství třeba v podobě zástrčky do zapalovače, díky čemuž vaše auto získá chytrého pomocníka.

Celkem zajímavou novou funkcí je tlumočení. Lze požádat asistenta, aby se stal vaším automatickým překladatelem. Tato novinka bude k dispozici pro Google Home a chytré displeje. Nejenže systém zvládne v reálném čase zobrazovat překlad, ale také bude k dispozici hlasový výstup.

Díky webu The Verge, který natočil ukázku, tak se dozvídáme, že mezi podporovanými jazyky pro tlumočení je i čeština a slovenština. Zřejmě na nás Google nezapomněl, ale na přímou podporu češtiny u asistenta si budeme muset počkat.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim