reklama

Spotify zřejmě začne pracovat na vlastním hardwaru

Spotify zřejmě začne pracovat na vlastním hardwaru
2017-04-25T07:14:11+01:00
• 25. 4. 2017
2

Hudební streamovací služba Spotify si právem vysloužila své místo a rozhodně se jedná o silného konkurenta pro Apple, Google a další. Prozatím jsme mohli sledovat vývoj v oblasti nabízené hudby se zacílením na placenou verzi. Nyní to vypadá, že by se Spotify mohlo pustit do vytváření vlastního hardwaru.

Na obrázku projekt Mighty (bohužel bez oficiální podpory Spotify)

Informace zatím nejsou oficiální. Jedná se pouze o odhad založený na nabízených pozicích se zacílením na hardware. Dle specifikací se dá odhadovat, že by Spotify chtělo vytvořit domácí reproduktor pro poslech hudby. Také se ukazuje, že ani možnost nositelného příslušenství není cizí pro samotnou firmu.

Samozřejmě je otázka, co má Spotify v plánu. Nabízí se skutečně mnoho produktů, které by nabízely poslech hudby. Někteří dokonce spekulují, že by mohly vzniknout sluchátka s přímým napojením na internet a se Spotify účtem, což by přineslo přímý poslech hudby.

Má Spotify hardware šanci?

Tato otázka zřejmě nebude mít svou odpověď, aspoň do doby, dokud přímo firma nenastíní minimálně své plány. Možná je cílem jen prozkoumání této příležitosti a třeba se nikdy nedočkáme samostatného zařízení.

Daleko jednodušší cesta se nabízí ve spolupráci s jinými společnostmi v daném sektoru. Nejenže by se tak Spotify dostalo k většímu počtu zákazníků, ale také by využilo dlouholetých zkušeností jiných firem. Navíc by nemuselo zařizovat vlastní vývoj a výrobu. Musíme si počkat, co vlastně Spotify plánuje.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Vojta Vilímec

25. 4. 2017, 8:58
Android aplikace

To je asi zbytečné když má dneska každý chytrý telefon.

Martin Mlčoch

25. 4. 2017, 7:50
Android aplikace

Spotify mám rád, klidně bych si jejich hardware koupil.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim