reklama

Samsung zřejmě koupí firmu vyvíjející technologii nabízející 25x zoom

Samsung zřejmě koupí firmu vyvíjející technologii nabízející 25x zoom
2019-01-28T19:44:20+02:00
• 28. 1. 2019

Občas větší firmy skupují ty menší, aby si ulehčily zdlouhavý a mnohdy nákladnější vývoj technologií a softwaru. Nyní se zřejmě schyluje k poměrně zajímavé akvizic, kdy Samsung má zájem o izraelskou společnost Corephotonics. O ní jste možná ještě neslyšeli, ale v oblasti mobilních telefonů není nováčkem. Například spolupracovala na periskopickém systému s výrobcem Oppo, díky čemuž jsme se dočkali 5x zoomu a nedávno dokonce 10x.

Samsung a 25x zoom?

Společnost Corephotonics vyvinula technologii nabízející 25x zoom, kde se využívá sestava tří foťáků. Zřejmě i tato technologie zaujala Samsung, který v současnosti má vést jednaní o možném odkupu celé společnost. Cena celé akvizice se má pohybovat kolem 155 miliónů dolarů, přičemž firma Corephotonics byla založena v roce 2012 a získala počáteční investici 50 miliónů dolarů.

10násobný hybridní zoom

Pokud dojde k akvizici, je možné, že se dočkáme u nadcházejících top modelů od Samsungu lepšího zoomu. Samozřejmě je otázkou, jak dopadne strategické partnerství mezi společnostmi Oppo a Corephotonics. Zřejmě bude ukončeno, ale to bychom předbíhali.

Menší třešničkou na dortu je fakt, že firma Corephotonics vede soudní spor s Applem ohledně patentů. Soudní tahanici odstartoval model iPhone 7 Plus, kde došlo poprvé k použití duálního foťáku, přičemž jeden z nich nabízí zoom. Spor jako takový se týká i další modelů společnosti Apple.

Zdroje: 9to5mac.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim