reklama

Pětinásobný bezztrátový zoom v mobilu se stává realitou díky společnosti Oppo

Pětinásobný bezztrátový zoom v mobilu se stává realitou díky společnosti Oppo
2017-02-28T06:58:02+02:00
• 27. 2. 2017
4

Oppo se jako většina společností také účastní MWC v Barceloně. Tentokrát došlo na představení nové duální kamery s pětinásobným bezztrátovým zoomem.

Oppo duální fotoaparát s bezztrátovým 5x zoomem

Tento nový fotoaparát se skládá z více než 50 jednotlivých části, naskládaných v modulu o celkové výšce pouhých 5,7 milimetrů. Ale jak naskládat pětinásobný zoom do takto malého modulu? Společnost Oppo se inspirovala periskopem z ponorek. Díky tomu lze jednotlivé čočky skládat i v jiném směru. Technologie periskopu využívá odklon světla pomocí hranolu, což umožňuje skládání čoček ve vertikálním i horizontálním směru a tím dojde k razantnímu ušetření místa.

hranol

Společnost Oppo neopomněla ani na fakt, že při takto velkém zoomu je velmi těžké udržet telefon stabilní, jelikož při pětinásobném zoomu je snímač citlivý i na sebemenší vibrace. Tento problém řeší Oppo pomocí nového optického stabilizačního systému (OIS). Jedná se o mechanizmus, který upravuje úhel hranolu vůči objektu s přesností na tisícinu stupně.

zoom

Nyní můžeme jen doufat, že jednotlivým výrobcům mobilních telefonů se tato technologie zalíbí a pokusí se ji implementovat do svých zařízení co nejdříve.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Fotaky Olympus tohle maji uz radu let. Divim se ze do mobilu to prichazi az takle pozde.

wil hermes

27. 2. 2017, 18:28
Android aplikace

trochu se bojím, co bude dělat lom světla s kvalitou fotek.

Michal Martínek

VIP 27. 2. 2017, 17:51

Slušný…

Marek Mieč

27. 2. 2017, 16:29
Android aplikace

Zajímavé

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim