Kirin 710 od Huawei bude asi konkurovat Snapdragonu 710

Kirin 710 od Huawei bude asi konkurovat Snapdragonu 710
2018-06-13T16:29:16+02:00
• 13. 6. 2018

Není mnoho výrobců mobilních telefonů, kteří si vytváří a produkují vlastní procesory. Huawei patří mezi takové a v jeho mobilech se zpravidla objevují právě procesory Kirin, ačkoliv se někdy objevují i smartphony s čipy od Mediateku nebo Qualcommu. Pokud si vybíráte mobil střední třídy od Huawei, s největší pravděpodobností bude poháněn procesorem Kirin 659, který byl uveden v roce 2017. Nyní se zřejmě připravuje nástupce, jenž ponese označení Kirin 710.

Kirin 710 vs. Snapdragon 710 – náhodná podobnost?

V tuto chvíli nemáme mnoho detailních informací o novém procesoru od Huawei. Zatím víme, že bude obsahovat dva clustery po čtyřech jádrech. Konkrétně by měla být použita jádra Cortex-A73 a pro výrobu bude použita 12nm výrobní technologie.

Poprvé se má Kirin 710 objevit u smartphonu Huawei nova 3, který je zatím testován a představení se máme dočkat v horizontu měsíců. Nový procesor by měl také podporovat Full HD+ rozlišení. Více informací zatím nemáme k dispozici, ale dá se předpokládat například podpora LPDDR4(x) nebo UFS úložišť.

Samozřejmě se nabízí otázka, jestli je název Kirin 710 čistě náhodně podobný nedávno představené novince Snapdragon 710 od Qualcommu. Možná se jedná o zajímavý marketingový tah. Navíc se oba procesory budou objevovat ve stejné cenové hladině smartphonů.

Co se týče výkonu a efektivity, nebude se jednat o rovnocenné soupeře. Snapdragon 710 má jádra Cortex-A75 a byla použita 10nm výrobní technologie. Musíme si počkat na oficiální specifikace a testy, jestli Kirin 710 bude vhodným protivníkem pro nejvýkonnější procesor střední třídy.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat