reklama

Google Duo získává sdílení obrazovky aktualizováno

Google Duo získává sdílení obrazovky [aktualizováno]
2018-05-20T12:10:09+02:00
• 20. 5. 2018

Aktualizováno 20. 5.

Před měsícem se objevila zpráva, že komunikační aplikace Google Duo získá možnost sdílení obrazovky druhé straně. V tuto chvíli se šíří aktualizace aplikace, která přináší tuto možnost. V první řadě musíte kontaktu zavolat prostřednictvím video hovoru. V plovoucím menu se zobrazí nová ikona, skrze kterou můžete sdílet obrazovku.

Na displeji uvidíte červený rám označující oblast, která je sdílená. Také se nabízí plovoucí ovládací prvky pro pozastavení nebo ukončení sdílení obrazu.

Bohužel se ukazuje, že novinka ještě zcela nefunguje. respektive druhá strana nemusí vidět obraz. Někteří uživatelé, stejně jako redaktor webu Android Police hlásí, že místo obrazovky se nabízí jen šedá barva. Musíme si asi počkat na další aktualizaci nebo úpravu, která zprovozní novou funkci naplno. Případně nám dejte vědět v komentářích, jestli vám vše funguje.

Původní článek 19. 4.

Google v poslední době začíná tlačit svou komunikační službu Duo pro telefonování (audio, video). Například došlo k integraci do dalších aplikací a také jsme se dočkali nedávno zajímavé novinky. Nyní se chystá další rozšíření, které si najde uplatnění hlavní v případě pomoci s ovládáním zařízení.

Google Duo a sdílení obrazovky

Delší dobu se spekuluje o funkcí sdílení obrazovky. Současná verze již má k dispozici zdrojové kódy pro tuto funkci, ale nejsou aktivní. Jednomu vývojáři se podařilo aktivovat sdílení a poskytl náhled, jak bude funkce vypadat v praxi.

Při navázání video hovoru bude k dispozici tlačítko, skrze které se aktivuje sdílení obrazovky druhé straně. Ta díky tomu uvidí kompletní dění na displeji druhé strany, což se dá využít například při pomoci s nastavením mobilu. Asi znáte situaci, kdy druhé straně chcete vysvětlit, na co má kliknout, ale musíte se spolehnout na jednoduchý mluvený popis nebo využití dalšího zařízení. Nyní se tak nabízí poměrně jednoduché řešení.

Během sdílení obrazovky může uživatel jít kamkoliv do mobilu, přičemž bude mít k dispozici plovoucí widget s možností pozastavení sdílení nebo ukončení. Rozhodně se jedná o zajímavou vychytávku, která si najde uplatnění. Nyní si musíme počkat, až Google vše aktivuje. Kdy se tak stane, nevíme.

logo-app Google Duo Google LLC Zdarma ANDROID logo-app Google Duo – Video Calling Zdarma iOS

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim