reklama

Android P možná nabídne podporu skeneru oční duhovky

Android P možná nabídne podporu skeneru oční duhovky
2018-03-01T07:39:57+01:00
• 1. 3. 2018
4

V dohledné době bychom se měli dočkat představení Androidu P v Developer Preview verzi, která je určená pro vývojáře. Následně vyjde několik iterací, které mohou měnit některé funkce. V tuto chvíli se dozvídáme střípky jen z projektu AOSP (Android Open Source Project), respektive z komentářů vývojářů.

Již jsme zde měli náznaky možnosti nahrávání hovorů, omezení některých aplikací na pozadí a podporu atypických displejů, například s výřezem v horní části zobrazovacího panelu. Nyní se podařilo najít náznak, že by Android P mohl obsahovat podporu pro čtečky očních duhovek.

Skener oční duhovky?

V samotném projektu AOSP jsou náznaky, že by podpora mohla být zavedena v následující verzi Androidu, tedy v Androidu P, ale neočekávejte, že by se tato technologie nějak masivně rozšířila. V podstatě v systému byla vytvořena struktura pro jednodušší implementaci této technologie.

oční duhovky

Ve výsledku to znamená, že společnosti, které budou chtít zakomponovat čtečku oční duhovky, budou mít práci o něco jednodušší. I tak budou muset investovat své zdroje do vývoje. Navíc v tuto chvíli se nezdá, že by každá společnost chtěla tento biometrický způsob ihned zakomponovat.

Zatím to tedy vypadá, že se Google snaží vylepšit součásti Androidu tak, aby bylo méně práce s implementací atypických řešení, nebo aspoň aby byl systém připraven pro podobné funkce. Uvidíme, co všechno nakonec Android P nabídne.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Další kopie samsungu…

Přemysl Vaculík

VIP 2. 3. 2018, 21:49

Jaká kopie Samsungu?

Ondřej Bačák

1. 3. 2018, 7:45
Android aplikace

No rád si počkám s čím přijdou. A budeme to moct používat pak všichni?

Matěj Vondráček

1. 3. 2018, 7:57
Android aplikace

Ne, je to pouze usnadnění pro společnosti, aby si nemusely vyvíjet vlastní software. Ale možná to zvýší procento nových smartphonů obsahujících tuto funkci.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim