reklama

Android P možná získá nativní nahrávání hovorů

Android P možná získá nativní nahrávání hovorů
2018-02-05T07:44:22+02:00
• 5. 2. 2018

Google se již pochlubil, kdy se bude konat vývojářská konference I/O 2018. Můžeme jen předpokládat, že ještě před začátkem se dočkáme developer preview verze nadcházejícího Androidu P, díky čemuž se dozvíme hlavní novinky, na kterých se v Googlu pracovalo. Nyní se ale v předstihu ukazuje v rámci AOSP (Android Open Source Project) novinka, která by mohla přinést chybějící funkcionalitu.

Google zveřejnil první informace o I/O 2018

Pakliže nyní chcete nahrávat hovory, museli jste si stáhnout aplikaci třetí strany. Samozřejmě někteří výrobci implementovali tuto funkci do upravené verze Androidu, ale nyní se zdá, že se objeví v čisté verzi. Části kódu v AOSP naznačují, že Android umožní nahrávat hovory.

V popisu nové funkce se navíc objevuje informace, že každých 15 sekund zazní tón (1400 Hz), jenž upozorní obě strany, že dochází k nahrávání. S největší pravděpodobností nepůjde vypnout a jeho implementace je pravděpodobně z důvodů, aby i druhá strana si byla vědoma, že dochází k pořizování záznamu. Tón samotný uslyší jen účastníci hovoru, ale již nebude v samotném záznamu.

Zatím se neví, jestli tato funkce bude mít otevřené API, ale je to velmi pravděpodobné. Díky tomu budou moci vzniknout aplikace třetích stran, jež budou fungovat na všech smartphonech s Androidem P. Samozřejmě se jedná jen o odhad a budeme si muset počkat na první uvedení Androidu P.

Zdroj: androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat