reklama

Android P omezí aplikacím přístup k foťákům

Android P omezí aplikacím přístup k foťákům
2018-02-21T10:59:47+02:00
• 21. 2. 2018

Stále čekáme na uvedení Developer Preview verze nadcházejícího Androidu, který ponese označení P. Zatím se daří odhalovat některé novinky z AOSP (Android Open Source Project), přičemž se objevily i spekulace ohledně nadcházejících možností. V XDA Developers se činí a objevili další novinku, s kterou přijde Android P.

Android P – Pistachio Ice Cream a výřez v displeji

Tentokrát se novinka týká otázky bezpečnosti. Android P bude blokovat všem aplikacím přístup k foťákům, pokud k nim budou přistupovat ve chvíli, kdy běží na pozadí. Jinak řečeno, aplikace budou moci využívat kamery jen v případě aktivního používání uživatelem nebo při rozsvíceném displeji.

Jedná se v podstatě o zabezpečení, aby se zamezilo jakékoliv aplikaci pořizovat fotografie nebo videa, kdy není mobil používaný a má zhasnutý displej. Škodlivé aplikace tak nebudou moci zaznamenávat a odesílat dění kolem mobilu.

Samozřejmě to má i stinnou stránku. Bezpečnostní aplikace nebude moci pořizovat snímky u odcizeného zařízení, pokud nebude používáno. Naštěstí jsou zde i jiné metody a tato funkcionalita není klíčová.

Je evidentní, že se Google u Androidu P soustředí i na bezpečnost, což do jisté míry přinese několik restrikcí pro vývojáře. Na druhou stranu uživatelé získají bezpečnější a snad i lepší mobilní operační systém.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat