reklama

Android P – Pistachio Ice Cream a výřez v displeji spekulace

Android P – Pistachio Ice Cream a výřez v displeji [spekulace]
2018-02-12T16:00:22+02:00
• 12. 2. 2018
4

V dohledné době bychom se měli dočkat uvedení Androidu P v developer preview verzi, která má sloužit hlavně vývojářům, aby připravili své aplikace na novinky. Zatím se objevilo málo spekulací, poslední z nich se zmiňovala podporu nahrávání hovorů. Nyní se dozvídáme některé informace od redakce Bloombergu, která je získala od zdrojů obeznámených s aktuálním dění v Googlu.

Výřez v displeji

Bloomberg konkrétně zmiňuje, že Android P přijde s podstatně většími grafickými změnami. Mezi nimi má být i podpora displejů s výřezem pro kameru, reproduktor a další senzory. Google tak reaguje na současný trend, kdy bude více výrobců používat tuto techniku začlenění všeho nezbytného u mobilů s maximálním využitím přední strany pro displej.

Google chce do tohoto trendu zasáhnout vlastním řešením, aby výrobci nepřicházeli se svými proprietárními úpravami. Jedná se tak o docela vítaný krok, jelikož výrobci nebudou muset kvůli aktualizacím znovu začleňovat úpravy, když systém bude již připraven.

Samozřejmě se máme dočkat u Androidu P i jiných novinek, než jen těch designových. Opět se aktualizace bude točit kolem spotřeby, výkonu a optimalizace.

Pistachio Ice Cream

Bloomberg navíc také zveřejnil interní název pro Android P. Mělo by se jednat o „pistáciovou zmrzlinu“ (Pistachio Ice Cream). Zatím se nejedná o oficiální pojmenování, na to si budeme muset počkat minimálně půl roku. Je docela možné, že se do té doby jméno ještě změní, nebylo by to poprvé.

Zdroje: pocketnow.com, bloomberg.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Žurek

18. 2. 2018, 10:37
Android aplikace

Výřezy se mi nelíbí, raději tam budu mít o nějaký ten materiál více než toto… jak se znám tak by mě to vytáčelo každým pohledem…

Přemysl Vaculík

VIP 18. 2. 2018, 10:56

Tak naštěstí ne každý výrobce půjde touto cestou. Google chce jen dát trochu řád do chaosu displejů.

Petr Hošek

12. 2. 2018, 22:26
Android aplikace

Nevim, ale výřez v displeji mne nijak nezaujal… Hlavně v tom nevidím žádnou výhodu…

Přemysl Vaculík

VIP 12. 2. 2018, 23:47
Android aplikace

Výhoda je, že lze někam umístit vše potřebné. Zatím není technologie, aby ho nepotřebovali.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim