reklama

Android P – mobil půjde použít jako myš, klávesnice atd.

Android P – mobil půjde použít jako myš, klávesnice atd.
2018-03-06T06:44:29+02:00
• 6. 3. 2018
3

K oficiálnímu uvedení Androidu P má dojít 14. března, aspoň podle posledních náznaků – taktéž se jedná o mezinárodní den čísla pí. Za poslední dobu se objevilo několik náznaků nových funkcí, které slibují větší změny pro uživatele.

Nyní zde máme další náznak, který by nasvědčoval většímu využití mobilního zařízení s Androidem P. Dle informací z AOSP má být v nejnovější verzi rozšířen Bluetooth HID (Human Interface Device), díky čemuž bude možné využít třeba mobil jako klávesnici nebo myš k počítači či jinému zařízení skrze Bluetooth.

použít jako myš

Již nyní můžete mobil tímto způsobem využívat skrze specializované aplikace z Obchodu Play, ale je zatím vyžadován root. V novém Androidu P má být celá funkcionalita zpřístupněna, díky čemuž se otevřou dveře k dalším možným aplikacím. Například půjde využít smartphone i jako joysticks, takže bude moci sloužit k hraní her – například při používání rozšířené nebo virtuální reality.

Do AOSP se tato funkce dostala skrze vývojáře z Qualcommu už v roce 2014, ale trvalo dva roky, než byla částečně implementována. Až nyní se ale dočkáme úplného nasazení. Nejenže se jedná o příležitost pro vývojáře, ale i výrobci budou moci těžit z této novinky. Například Samsung nebo Huawei budou moci lépe implementovat některé součásti pro svá řešení využití mobilu jako počítače.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

alois navratil

6. 3. 2018, 12:58

presbe ba co root? vam tiká žemle ne? normalne stahnu splash top a jedu…. ????

To, že je potrebný root na tieto aplikácie nie je pravda. Konkrétne Unified Remote nevyžaduje root, používam ho už pár rokov a funguje bezchybne a s minimálnym oneskorením pri používaní myši.
Podľa mňa je to zbytočné dávať niečo takéto do operačného systému. Malo by to byť ako doteraz, nechať to na vývojárov a nezahlcovať OS zbytočnosťami.

Ondřej Bačák

6. 3. 2018, 8:09

Tak tohle je zajímavý posun. Všechny telefony to ale nebudou moci podporovat že?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat