reklama

Zřejmě se chystá návrat mobilů Nokia Asha

Zřejmě se chystá návrat mobilů Nokia Asha
2018-01-12T11:16:03+01:00
• 12. 1. 2018

Značka Nokia se vrátila na mobilní trh díky společnosti HMD Global, ale jak se zdá, nebude to jediný návrat, kterého jsme se dočkali. V minulosti se na trhu objevovaly mobily Nokia Asha, které na svém začátku nabízely hlavně větší displeje na tehdejší dobu a také QWERTY klávesnici. Následně získaly dotykové displeje, ale stále se nejednalo o smartphony. Dalo by se říci, že se jednalo o levnou alternativu k dražším smartphonům.

Posledního mobilu z řady Nokia Asha jsme se dočkali naposledy před 5 lety a možná se na trh v dohledné době vrátí, jelikož HMD Global získalo ochrannou známku Asha. Ačkoliv nelze nyní tvrdit, že se vrátí mobily Asha, je to dost možné.

Pakliže se tak stane, asi nelze předpokládat, že by HMD Global chtělo nasadit proprietární systém. S největší pravděpodobností nasadí Android Go, díky čemuž by Nokia Asha mohla zamířit do kategorie levných smartphonů.

Otázkou je, jaký hardware by byl použit. Pokud vezmeme v potaz, že se připravuje nejlevnější smartphone Nokia 1 s Android Go, tak v případě Asha linie by mohlo dojít k ještě větším ústupkům. Musíme si počkat na oficiální plány HMD a jestli vůbec vrátí Nokia Asha na trh.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim