reklama

Google oficiálně uvedl Android Oreo (Go edition)

Google oficiálně uvedl Android Oreo (Go edition)
2017-12-05T08:46:38+02:00
• 5. 12. 2017

V rámci vývojářské konference IO letos v květnu došlo k představení speciální odlehčené verze Androidu, která získala přívlastek Go. Nyní Google oficiálně uvolnil Android Oreo (Go edition), konkrétně ve verzi 8.1. Systém jako takový je vyloženě určen pro zařízení s nižšími hardwarovými parametry. Týká se to mobilů a tabletů, které mají operační paměť o velikosti 512 MB až 1 GB.

Go, Go, Go

Celý systém prošel mírnou optimalizací, která se dotkla například rychlosti spouštění aplikací. Ty mají být například až o 15 % rychlejší při nastartování. Kromě toho je v systému v základu zapnuta úspora dat skrze servery Googlu. Například webové stránky projdou první optimalizací za účelem snížení datové náročnosti a až teprve potom jsou doručeny do zařízení uživatele.

Kromě toho se systém dočkal i speciálních verzí aplikací od Googlu, jež nesou taktéž přívlastek Go. Uživatelé tak budou mít k dispozici: Google Go, Google Assistant Go, YouTube Go, Google Maps Go, Gmail Go, Gboard, Google Play, Chrome a Files Go.

Taktéž je k dispozici Play Go, což je mírně upravená verze Obchodu Play. V ní uživatelé například uvidí u karet jednotlivých položek datové velikosti.

Uvedení Androidu Go se konalo v Indii, což je také náznak, na jaké trhy Google s touto novinkou míří. Nedá se očekávat, že se například mobily s Android Go dostanou jen tak do Evropy. Hlavním cílem jsou rozvíjející se trhy, kde je zapotřebí levnějších zařízení.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat