Galaxy Note 8 má zřejmě problém s nabíjením

Galaxy Note 8 má zřejmě problém s nabíjením
2017-12-28T14:07:58+02:00
• 28. 12. 2017
7

Samsung by rád zapomněl na aféru jménem Galaxy Note 7. Provedl určité změny v procesu výroby a zejména v oblasti testování. Dokonce investoval ještě víc prostředků do vývoje nových baterií. Následně jsme se dočkali Galaxy Note 8, který se těší dobrému zájmu a také hodnocení ze stran uživatelů.

Nyní se ale objevilo několik případů, že i tento model by mohl mít problém s energií. Netřeba se obávat podobného scénáře jako u předešlé generace. V tomto případě jde ve své podstatě o opačný efekt. Uživatelé reportují, že jakmile kapacita baterie klesne na nulu, zařízení se odmítá nabíjet a dokonce se ani nespustí.

Samsung již začal prošetřovat tento problém, ale zatím nemá dostatek informací k vyvození závěrů. Dle reportovaných problémů se odhaduje, že se jedná spíše o softwarový problém, než že by mělo jít o hardwarovou chybu.

Jak jde vidět na videu výše, Galaxy Note 8 nemá energii ani pro základní nastartování systému. Po napojení na nabíječku ani nezareaguje, aspoň v prvním momentu. Jakmile se uživatel snaží o spuštění po nějaké chvíli, problikne určitá část displeje, ale to je vše.

Samsung v tuto chvíli pouze radí majitelům, kteří se setkali s tímto problémem, aby mobil reklamovali u lokálních poboček nebo zastoupení. Dojde k výměně za nový kus, nebo repasovaný, zřejmě po souhlasu zákazníka.

Problém nebo chybička?

Od uvedení Galaxy Note 8 uběhla již nějaká doba, a i přes to se nedošlo na tuto komplikaci. Nikdo zřejmě nenechával zcela vybít mobil. Pravděpodobně s touto situací ani nepočítalo testovací oddělení Samsungu, jinak by se došlo na tuto komplikaci a mohlo dojít k nápravě.

Případně se jedná o ojedinělou chybu, která postihla zatím jen několik majitelů tohoto mobilu. Naštěstí se nejedná o závažný problém jako u předchozí generace. Je možné, že vše vyřeší softwarová aktualizace, případně Samsung softwarově zabrání absolutnímu vybití baterie. Nyní si musíme počkat, jak dopadne vyšetřování.

Zdroj: androidcommunity.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Michal Litecky

29. 12. 2017, 9:18

Jen píčusomet nechává vybít do úplného vyštavení.

Pavel Leudium

29. 12. 2017, 0:32

taková blbost,že by se nikomu nevybil telefon,to snad ani nemyslíte vážně.

Chalid Ihmar

28. 12. 2017, 21:16

Takže Samsung porušil další zákon a to tentokrát fyzikální. Nicméně pokud se baterie navzdory třetímu termodynamickému zákonu i tak dostane na absolutní nulu a nechce nabíjet, tak je to spíš vlastnost než chyba :-D

Přemysl Vaculík

VIP 28. 12. 2017, 21:33

Nemyslel jsem teplotu, upraveno.

no uvidime u kolika lidi se to objevi. Pokud par kusu , muze jit o raritu. s8 zatim OK.

Tenhle problém jsem měl už s S7 Edge, v servisu ho na 15 minut připojili na nějakou jinou než dodavanou nabíječku a bylo po problému. Reklamace neuznana ????

Josef Pokorny

28. 12. 2017, 15:06

na to jak je drahej tak pořád nějaký problémy ůplně na to kašlou ale prachy to by chtěli zachvýli za telefon budou chtít jako za auto

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat