reklama

Pět měsíců poté: Samsung se chystá deaktivovat poslední provozu schopné kusy Galaxy Note 7

Pět měsíců poté: Samsung se chystá deaktivovat poslední provozu schopné kusy Galaxy Note 7
2017-03-30T16:21:19+01:00
• 30. 3. 2017
2

Když loni na podzim společnost Samsung představila svůj zcela nový model Galaxy Note 7, stal se z něj doslova nejžhavější Android telefon, který kdy svět spatřil. Velmi špatná a odbytá konstrukce baterie způsobila explozi desítek telefonů Galaxy Note 7.

Některé požáry dokonce ohrozily životy několika lidí. Samsung musel za celou tu dobu čelit hned několika soudním procesům, neboť vadné kusy způsobily škody. Údajně celá aféra stála Samsung neuvěřitelných 17 miliard dolarů (415 miliard korun).

Samsung nakonec byl i přes sebevětší snahu donucen telefon z prodeje stáhnout a celou aféru pomalu a jistě zahrabat pod zem. To se však firmě dlouhou dobu nedařilo, neboť i přes ukončení prodeje exploze pokračovaly. Samsung se navíc musel potýkat s menší demonstrací samotných majitelů, neboť své zařízení nechtěli vůbec vrátit.

Jihokorejská společnost tedy musela přistoupit na další krok – aktualizace, která neumožnila zařízení zcela nabít baterii. Před několika týdny firma hlásila, že se vrátilo 96 % prodaných kusů, nyní se po světě potulují poslední kusy.

Nicméně, podle jihokorejské zpravodajské stránky Yonhap News, bude Samsung v příštích týdnech podnikat speciální kroky. Ty se budou týkat úplného „zničení” dosud fungujících modelů Galaxy Note 7. Podle zprávy, Samsung plánuje vydat povinnou aktualizaci softwaru, která deaktivuje všechny dosud provozu schopné kusy. Telefony po aktualizaci nebude možné nabít, čímž se v podstatě stanou nepoužitelnými.

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Matula

30. 3. 2017, 23:37
Android aplikace

Kdo chce, stejně si ho nechá. Preflashne starší FW a nahraje custom ROM, určitě se jich pár vyrojí.

Rest in peace Galaxy Flame.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim