reklama

Cenově dostupnější Nexus s Mediatekem pod kapotou spekulace

Cenově dostupnější Nexus s Mediatekem pod kapotou [spekulace]
2014-04-19T09:40:37+02:00
• 19. 4. 2014

Google by měl minimálně zvažovat ukončení programu Nexus, přičemž by se v jeho nabídce Obchodu Play měly zachovat modely Google Play Edition. Do té doby se dočkáme ještě několika zařízení. Ačkoliv do představení „Nexus 6“ zbývá dostatek času, začínají se objevovat první náznaky.

dscf47841

Současný model nabízí procesor od Qualcommu a mohli jsme předpokládat, že tento výrobce bude zastoupen i u dalších modelů. Avšak zahraniční zdroje se zmiňují, že příští Nexus by mohl nabídnout SoC od společnosti Mediatek. Tu známe především z cenově dostupných zařízení. Mohlo by se zdát, že se jedná o menší společnost, ve skutečnosti je Mediatek jedním z největších výrobců procesorů pro mobilní zařízení – jen se zaměřuje spíše na cenovou dostupnost oproti Qualcommu.

Informace kolem Nexus smartphonu s procesorem od Mediateku jsou velmi kusé a je nutné je brát s rezervou. Scénář může být i takový, že by se mohly objevit dva modely – druhý by nabídl nejnovější Snapdragon od Qualcommu. Budeme si muset počkat, co Google letos představí. Ve hře je také společnost Intel, o které se spekulovalo na konci minulého roku.

Zdroj: androidspin.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim