reklama

5 aplikací, bez kterých bych nepřežil – Lukáš Guhl

5 aplikací, bez kterých bych nepřežil – Lukáš Guhl
2014-01-19T10:19:03+01:00
• 13. 1. 2014

Zdravím všechny čtenáře Dotekománie, jistě znáte můj seriál Dotekománie doporučuje, kde vám doporučuji různé aplikace dle jejich užitečnosti. Většinou je v každém článku pouze jedna. Dnes vám ovšem představím jen ty, které používám nejčastěji, aneb ty, bez kterých bych nepřežil.

 info z profilu

Nu že pojďme si tyto aplikace představit.

 

 

mobile-apps

 

Titanium Backup

Dle mého úsudku by neměla každému uživateli Androida chybět aplikace jménem Titanium Backup. Tuto aplikaci ocení především ti, kteří neustále mění ROM ve svých telefonech. Titanium používám téměř při každé změně v zařízení, ať již se jedná o odinstalování bloatware nebo obyčejných aplikací nebo při změnách ROM. Titanium řadím mezi mou nejdéle používanou a nejužitečnější aplikaci. Dá se říci, že jej využívám jako takového „správce telefonu“ díky mnoha funkcím, které neustále přibývají. Tyto funkce nejsou nijak neužitečné, které by aplikaci pouze „nafukovaly“, jedná se o různá vylepšení, jako jsou např. přeměna nainstalované aplikace na systémovou, extrahování zálohovaných aplikací v CWM, TWRP záloze a další. Titanium stojí 120 Kč. Já jsem si verzi pro zakoupil, jelikož jiného takto užitečného správce bych hledal jen těžko.

unnamed (1)_result unnamed_result

logo-app Titanium Backup ★ root Titanium Track Zdarma ANDROID logo-app Titanium Backup PRO Key ★ root Titanium Track 119,99 Kč ANDROID

Pubtran

Při každodenním cestování MHD je pro mne tato aplikace nutností. Pubtran mi ušetří mnoho času zjišťování, kdy pojede další spoj nebo jen naplánování tras, přesně dle mého určeného času. Skvělou funkcí je především vyhledávání nepřímých spojů. To ocením většinou v jiných městech, kde se v MHD tolik nevyznám.

unnamed (1)_result unnamed_result

logo-app Pubtran Seznam.cz, a.s. Zdarma ANDROID

Oskárek

Oskárek, jméno, které povědomě každému alespoň trochu něco říká. Jedná se aplikaci, která zajišťuje bezplatné zasílání SMS již několik let. Já na něj nedám dopustit, i díky skvělému autoru, který se neustále stará o funkčnost všech bran, proto je Oskárek mou třetí nejpoužívanější aplikací, již od dob Androidu 2.3.

unnamed (1)_result unnamed_result

logo-app Oskárek SMS zdarma mobilecity.cz Zdarma ANDROID

gReader

Denně přečtu desítky až stovky zpráv z RSS zdroje. Vše za pomocí gReaderu, který mi seřadí všechny zprávy dle mého rozdělení a získávání informací z něj je pro mne mnohdy jednodušší, než procházet každý informační web jednotlivě pomocí prohlížeče. Nedávno jsem měl obavy ze zrušení Google Readeru – RSS čtečky od Googlu, avšak autoři se zachovali v dnešní době nečekaně a celou aplikaci přesměrovali na jinou užitečnou RSS čtečku – Feedly.

unnamed (1)_result unnamed_result

logo-app gReader | Feedly | News | RSS noinnion Zdarma ANDROID   logo-app gReader Pro | Feedly | News noinnion 99,00 Kč ANDROID

Calls Blacklist

Nevím, zdali je vaše telefonní číslo „oblíbené“ různými reklamními agenturami. To mé bohužel rozhodně ano, proto jsem musel důrazně zakročit a takováto čísla rovnou dávat do „blacklistu“ – zakázaných čísel. Aplikace Calls Blacklist mi velmi pomáhá se těchto otravných telefonátů zbavit tím, že jsou automaticky odmítána mnou definovaná telefonní čísla. Nedávno jsem do svého seriálu zařadil aplikaci jménem KdoVolal, čímž se pro takovéto reklamní telefonáty stává člověk viceméně nedobytným.

unnamed (1)_result unnamed_result

logo-app Calls Blacklist Vlad Lee Zdarma ANDROID

Pokud jste dočetli až do tohoto místa, dovolte mi všem čtenářům poděkovat za jejich čas a zájem číst články na Dotekománii. Velmi nás těší vaše přízeň.

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim