reklama

Nokia se stane subznačkou, HMD přebírá otěže

Nokia se stane subznačkou, HMD přebírá otěže
2024-02-01T11:35:00+01:00
• 1. 2. 2024

Zdroj: HMD

V poslední době se hodně mluví o nové značce mobilních telefonů HMD. Sama společnost HMD Global již potvrdila příchod vlastních zařízení, ale musíme si počkat na představení první várky. Již nyní se objevily první obrázky a informace, ale k představení dojde asi až na veletrhu MWC. Mezitím jde vidět postupná změna v marketingu.

HMD v hlavní roli

V tomto týdnu dochází ke značným změnám v online prostředí kolem samotné značky mobilů Nokia. Profily na sociálních sítích jednoznačně oznamují, že budou ukončeny. Například MyNokia na sociální síti X uvádí, že 7. února dojde k ukončení fungování. Na profilu @nokiamobile se navíc uvádí, že pro informace a podporu kolem Nokia mobilů mají uživatelé navštívit @HMDglobal.

Screenshot (7) 589x212x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní stránka nokia.com/phones nyní přesměrovává návštěvníky na hmd.com. Ta již upřednostňuje novou značku HMD a vše je v novém stylu. Mobily Nokia ale zatím nikam nemizí. HMD Group si vlastně začíná budovat svou vlastní značku a mění svou online podobu. Také jsme se dočkali prvního videa, které představuje HMD.

HMD má navíc na dosti místech uvedeno, že se stále jedná o výrobce mobilů Nokia, ale samotná informace je tak trochu upozaděna. Je tak jasné, že zde máme nového hráče, respektive novou značku a myslí to vážně. Dá se tedy předpokládat, že mobily Nokia zde budou jen ve formě subznačky a HMD Global se bude více snažit prosazovat své vlastní mobily.

Mobily Nokia asi jen tak nezmizí, ale samotná značka začíná mizet z online prostředí. Je ale otázkou, jak dlouho bude ještě HMD vyrábět tato zařízení. Co se týče původní společnosti Nokia, tak ta zůstává a věnuje se svému byznysu kolem telekomunikací.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat