reklama

Na iOS konečně mohou přijít streamované hry a aplikace

Na iOS konečně mohou přijít streamované hry a aplikace
2024-01-27T11:35:33+01:00
• 27. 1. 2024

iOS 17; zdroj: Dotekománie

Začátek tohoto roku je vskutku zajímavý, jelikož Apple musí reagovat na novou legislativu EU, která začne platit v březnu a týká se digitálního trhu. To vše přináší nové možnosti u iOS. Novinek je skutečně hodně a také se dočkáme alternativních obchodů s aplikacemi a hrami, které budou konkurovat AppStoru. Apple ale nyní zavádí jednu novinku, která má nalákat vývojáře spíše na jeho stranu.

Streamování aplikací a her

Sice všechny novinky jsou v podstatě jen pro EU, tedy pro vývojáře a uživatele v EU, tak zde nyní máme povolení publikování aplikací zaměřených na streamování her, miniaplikací, chatbotů a zásuvných modulů. Do této chvíle nemohly společnosti nabídnout jednu aplikaci pro streamování například všech svých her, co nabízí. To se ale mění a Apple dal zelenou této kategorii obsahu.

Přímo na EU trhu mu ani nic jiného nezbývá. Pokud by něco takového nenabídl v AppStore, tak by se firmy obrátily na alternativní obchody, které zde budou. Přišel by tak automaticky o možnost příjmů. Jde tedy spíše o krok k tomu, aby nabídl protiváhu vznikající konkurenci.

iOS 17 beta

Zdroj: 9to5mac

Samozřejmě si vynucuje dodržování všech současných podmínek pro vývojáře, ale právě v EU mohou společnosti nabídnout alternativní platební systémy. Navíc z nich nemusí mít ani korunu. Skoro by se dalo říci, že nechce dát záminku vývojářům, aby se poohlíželi po alternativním obchodu s aplikacemi, který nemá takto přísné restrikce v nabízeném obsahu.

Vývojářům aplikací se streamovaným obsahem nabízí podpůrné nástroje, pro lepší začlenění, objevování a také analýzu. Dá se očekávat, že tuto novinku ocení mnohé společnosti, ale i tak může vzkvétat konkurence pro AppStore.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat