reklama

Instagram i Facebook více integrují chronologické řazení obsahu

Instagram i Facebook více integrují chronologické řazení obsahu
2023-08-22T15:00:23+02:00
• 22. 8. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Možná si ještě pamatujete dobu na internetu, kdy vše bylo uspořádané chronologicky, tedy od nejnovějšího po nejstarší obsah. Různí provozovatelé sociálních sítí začali více prosazovat algoritmické řazení, které má zvyšovat zapojení a také nabízí lepší možnosti pro zobrazování reklam. Navíc některé příspěvky se mohou těšit většímu zájmu. Tento typ zobrazování se ale netěší pozitivnímu ohlasu a mnozí by raději chtěli spíš chronologický princip. Nyní tento typ musí společnost Meta nasadit u svých sociálních sítí.

A teď chronologicky

Společnost Meta musí nasadit chronologické řazení, ale není to jediná věc, co musí udělat. Je zde totiž nová legislativa EU, která upravuje digitální služby. Ostatně jsme vás již informovali o změnách na TikToku, které odpovídají nové legislativě. Meta je na tom podobně a ve svém dlouhém prohlášení uvádí, co vše dělá i pro ochranu dětí, náctiletých i dospělých.

TikTok zavádí nepersonalizovaný stream, snaží se vyhnout právním problémům

Jedna věc ale vystupuje nad všemi modifikacemi na pozadí, v ochraně soukromí a v nastavení. Kvůli legislativě Meta nasazuje u sociálních sítí Instagram a Facebook chronologické řazení i pro Stories (dočasné příběhy) a Reels, přičemž se bude obsah zobrazovat jen od těch, které uživatel skutečně sleduje.

Instagram new creative tools for Reels 1024x939 1024x939x

Zdroj: Instagram

V podstatě se dá říci, že Meta musí nabídnout i takový obsah, který není řazen algoritmicky a s pomocí AI. Zatím jsme se ale dočkali jen oznámení, že tato novinka bude dostupná, ale není ještě jasné, jak budou změny aplikovány, případně kde bude filtrování schované. Meta asi udělá vše pro to, aby překládala uživatelům algoritmicky řazený obsah. Novinky by se měly objevit ještě tento měsíc.

Zdroje: about.fb.com, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat