reklama

WhastApp pracuje na nových nástrojích pro formátování textu ve zprávách

WhastApp pracuje na nových nástrojích pro formátování textu ve zprávách
2023-08-22T13:32:09+02:00
• 22. 8. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

V aplikaci WhatsApp můžete psaný text formátovat. Můžete tak text například zvýraznit, přeškrtnout ho, psát kurzivou, nebo mu dát pevnou šířku. Možnosti formátování textu zde jsou již poměrně dlouho. Nyní WhatsApp pracuje na rozšíření nástrojů pro formátování textu, které uvítají i vývojáři.

WhatsApp rozšiřuje nástroje pro formátování textu

Jak informuje WABetaInfo na svém webu, WhatsApp pracuje na nových nástrojích pro formátování textu. Mezi tyto nástroje patří například možnost citace textu, code block pro zvýraznění syntaxe a vytváření seznamu položek. Citace textu bdue fungovat odlišně, než jak tomu je nyní, kdy v případě citace dáme „Odpovědět“ na zprávu. Citace umožní vracet se k textu v konverzacích a citovat konkrétní text, zvýraznit jej a podobně.

WA MESSAGING TEXT FORMATTING TOOLS WEB DESKTOP 1414x1940x

Zdroj: WABeta Info

Nástroj Code Block uvítají hlavně vývojáři, kteří chtějí do konverzace vkládat například fragmenty kódu. V současné době je text formátován tak, že není hned patrné, že se jedná o programový kód. Nová funkce Code Block výrazně zjednoduší vkládání a sdílení programového kódu. Poslední novinkou je pak možnost pomocí formátovacího nástroje vkládat do chatu položky seznamu.

Všechny tyto funkce jsou aktuálně ve vývoji v beta verzi aplikace a budou zařazeny do ostré verze pravděpodobně v některé z budoucích aktualizací. Již nyní ale můžete používat v aplikaci WhatsApp sadu nástrojů pro formátování textu, které chaty udělají mnohem použitelnějšími. Jak na to se můžete dozvědět na stránkách podpory WhatsApp.

Zdroj: wabetainfo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat