GIPHY mění majitele, Meta k tomu byla donucena

GIPHY mění majitele, Meta k tomu byla donucena
2023-05-23T19:30:41+02:00
• 23. 5. 2023

Zdroj: Reuters (se souhlasem)

GIPHY patří mezi populární služby, pokud jde o animované obrázky typu GIF. Jde o velmi krátké sekvence, pomocí který jde reagovat i v některých službách, které mají přímou podporu této služby. Služba byla natolik populární, že společnost Meta projevila zájem a pustila se do akvizice. Psal se rok 2020 a vše vypadalo, že obchodu nikdo nebude bránit. Nakonec se ale ozvaly úřady a následně byla Meta donucena v minulém roce prodat GIPHY. Ale až nyní zde máme výsledek.

GIPHY

Samotná služba není nikterak malá. Každý den eviduje 1,3 miliardy vyhledávacích dotazů a zajišťuje 15 miliard denních zobrazení médii. Možná byste čekali nějakého velkého hráče, který bude chtít konkurovat v mnoha oblastech, ale nakonec vše asi dopadlo nejlépe, jak mohlo. GIPHY nově bude spadat pod společnost Shutterstock.

Právě Shutterstock je znám jako obrovská a jedna z největší fotobank a nejen toho. Nabízí poměrně hodně obrázků a dalšího obsahu, přičemž ne vše je zdarma. Za GIPHY firma zaplatila 53 milionů dolarů, což je asi osmkrát nižší suma, než zaplatila Meta, aspoň podle dostupných informací. Pakliže původní cena je pravdivá, byla značně nadhodnocena a Meta nenašla nikoho, kdo by zaplatil tu samou sumu.

f00ad38693e91ddfb9fb2d6a854ceaa00ce3c38b Tabby PR cover 2148x1220x

Zdroj: Shutterstock

Shutterstock se chce zaměřit na rozšiřování portfolia i o obsah generovaný pomocí AI. Navíc se Shutterstock rozšíří o obsah služby a zřejmě data pomohou vytrénovat AI. Zatím není zcela jasné, jakou budoucnost očekávat u GIPHYm, ale asi nelze očekávat, že by došlo k ukončení. Na druhou stranu nemůžeme vyloučit, že se postupně služba kompletně začlení do stávajícího portfolia Shutterstock.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat