reklama

Google představil šifrovanou verzi skupinové konverzace pro RCS

Google představil šifrovanou verzi skupinové konverzace pro RCS
2022-12-03T13:31:57+01:00
• 3. 12. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dnes je to 30 let, co byla poslána první SMS zpráva. Při této příležitosti Google představil novinku pro RCS, což je technologie nahrazující právě původní SMS. Jednak se nabízí šifrování, ale také zde není účtování po jednotlivých zprávách a je možné posílat nejen fotky v plné kvalitě. Dnešní novinka se týká skupinové konverzace.

RCS a skupiny

Google dnes oznámil, že zavádí šifrování pro skupinové zprávy, ale jde jen o beta testování. Pokud tedy máte beta verzi aplikace, měli byste dostat aktualizaci, která vám toto nabídne. Samozřejmě se může nyní ještě objevovat komplikace s uživateli, kteří nemají nejnovější aplikaci a tudíž u nich chybí možnost šifrování. V takovém případě dojde k vypnutí šifrování, o čemž budete informování přímo v konverzaci.

e2eemax 1000x1000 472x1000x

Zdroj: Google

Hlavní výhodou této funkce je to, že ani Google nebude mít přístup k samotnému obsahu. Kromě této novinky jsme se dočkali oficiálního oznámení, že si budete moci vybrat jakoukoliv emotikonu pro reakce na jednotlivé zprávy.

Google si nenechal ujít příležitost si rýpnout do Applu, který nechce podporovat RCS technologii a zůstává u SMS, pokud tedy jde o komunikaci mezi iPhonem a Androidem. Google doslova napsal, že se Apple zasekl v 90. letech minulého století. V tomto ohledu skutečně zůstává Apple pozadu, jelikož RCS podporují mnohé společnosti včetně mobilních operátorů po celém světě.

Apple neplánuje podporu RCS, spíš si mají všichni koupit iPhone

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim