reklama

Huawei nebude mít nové Kirin procesory, aspoň zatím

Huawei nebude mít nové Kirin procesory, aspoň zatím
2022-11-11T18:00:17+02:00
• 11. 11. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Huawei musí čelit tvrdým sankcím ze strany USA, což má dopad na softwarovou výbavu smartphonů. Nemůže používat Google aplikace a služby. Do jisté míry zde zvládl nabídnout své vlastní řešení, byť nemůže zatím svým rozsahem konkurovat ekosystému Googlu. Větší problém je ale na úrovni hardwaru.

Kirin procesory v nedohlednu

Ještě před nějakou dobou Huawei patřil mezi přední výrobce smartphonů, a to i díky svým procesorům HiSilicon Kirin. V dobách, kdy ještě neplatily sankce, se nabízely konkurenceschopné čipy. Huawei se tak obešel bez procesorů od Qualcommu. V současnosti ale má problém vyrábět vlastní procesory, jelikož sankce dopadají i na použité technologie při výrobě.

Huawei se nedaří najít takovou společnost, která by nevyužívala technologie z USA. Dokonce se objevily zvěsti, že Huawei měl restartovat vývoj a výrobu vlastních procesorů Kirin, aby se mohly vrátit do mobilů v roce 2023, ale firma tuto zprávu dementovala. V tuto chvíli tedy nemáme očekávat návrat Kirinů, a to ani v příštím roce.

Huawei Pocket S 1763x1025x

Huawei Pocket S; Zdroj: Huawei

Jsou zde nějaké spekulace kolem používání starších technologií a možnosti implementovat 5G, ale to se jeví jako nepravděpodobné. Mezitím Huawei ztrácí další podíl na trhu, a to právě na poli procesorů. Příležitost více méně využila společnost Mediatek, která v tuto chvíli patří mezi největší výrobce, a dokonce poráží dlouholetou jedničku Qualcomm. Rozhodně nelení, což je vidět na čerstvé novince Dimensity 9200.

Huawei zřejmě tak bude muset vydržet další rok u procesorů, které podporují jen LTE/4G a neobsahují 5G technologii. Do jisté míry se Huawei podařilo najít kličku v podobě vydávání mobilů pod jinou značkou, ale zatím zde nejsou náznaky, že by se plánoval nějaký dramatický rozmach. Mobily tohoto výrobce jde najít na trhu pod značkami Hi nebo TD Tech.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat