reklama

Corning představil Gorilla Glass Victus 2

Corning představil Gorilla Glass Victus 2
2022-11-30T19:30:10+01:00
• 30. 11. 2022

Gorilla Glass Victus 2; Zdroj: Corning

Před dvěma lety jsme se dočkali představení ochranného skla Gorilla Glass Victus. Zde neočekáváme, že by se každý rok uvedl nový typ, který bude ještě víc odolnější a lepší, jelikož samotný vývoj u této specifické komponenty nejen smartphonů je velmi komplikovaný, zejména pak výroba ve velkém množství. Dnes zde ale máme druhou generaci nazvanou Gorilla Glass Victus 2.

Gorilla Glass Victus 2

Zpravidla se společnost Corning zaměřuje na několik parametrů, které se snaží vylepšit. Nejde jen o samotnou odolnost, ale také možnosti výroby a samotné aplikace. Tentokrát ale z tiskové zprávy vyplývá, že Gorilla Glass Victus 2 je lepší jen v jedné oblasti oproti svému předchůdci.

Gorilla Glass Victus 2 bylo vyvinuto zejména s ohledem na pád, konkrétně na beton, jelikož se jedná o nejrozšířenější materiál a také nejčastější dopadový materiál. Společnost uvádí, že sklo Gorilla Glass Victus 2 odolá pádu z výšky jednoho metru právě na beton, tedy aspoň podle laboratorních výsledků.

Gorilla Glass Victus 2 má také odolat pádu z výšky dvou metrů na asfalt. Všechny ostatní vlastnosti přejímá z původní generace Gorilla Glass Victus, případně Gorilla Glass Victus+. Výrobce neuvedl, které společnosti nabídnou tuto novinku u svých zařízení, ale máme se dočkat velmi brzy. Dá se tedy předpokládat, že všechny následující top modely v příštím roce nabídnou toto sklo.

Zdroje: gsmarena.com, corning.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim