reklama

Google radí, jak prodloužit výdrž mobilu na jedno nabití

Google radí, jak prodloužit výdrž mobilu na jedno nabití
2022-08-28T09:35:34+02:00
• 28. 8. 2022

Fotka od Luis Villasmil z Unsplash

1

Výrobci mobilních telefonů se trochu více zaměřili na výdrž na jedno nabití, ale asi se nikdy nedočkáme týdenního provozu, jako tomu bylo u běžných telefonů. Smartphony ale obsahují spořiče energie, přičemž společnosti implementují i optimalizace, které mají prodloužit používání. V některých případech zachází až příliš daleko, když omezují výkon s cílem úspory energie. To se podařilo objevit u OnePlus, Xiaomi, Samsungu a některých dalších. Google se ale snaží poradit, jak používat úsporný režim.

Spořič energie

Google vydal video, v kterém radí, jak prodloužit používání mobilu z jednoho nabíjecího cyklu. Nečekejte nějaké skryté nastavení nebo skryté funkce. Ve své podstatě jde o ukázku úsporného režimu v Androidu, tedy v jeho čisté verzi. Základní úsporný režim například deaktivuje 5G, omezí běh aplikací na pozadí i při vypnutém displeji, omezí animace a další součásti systému.

K dispozici je ale i super spořič baterie. Ten jde ještě dál a deaktivuje všechny aplikace, tedy až na ty systémové a klíčové. Bez dodatečného nastavení je tak k dispozici aplikace Telefon, Zprávy a podobné. Zde ale můžete definovat, které aplikace mohou být povoleny.

Při aktivaci poznáte jednoduše, které aplikace jsou deaktivované. Jednoduše jim zešedne ikona. To ale neznamená, že při aktivovaném super spořiči baterie nelze používat aplikaci, která nemá výjimku. Po kliknutí na ni se systém ujistí, že ji skutečně chcete spustit. Jakmile ji již nepoužíváte, tak po nějaké době dojde k její deaktivaci, aby nespotřebovávala energie. Ani u takové deaktivované aplikaci nebudete dostávat oznámení při aktivovaném super spořiči baterie.

Samozřejmě se zde nabízí další tipy pro prodloužení výdrže. Například můžete deaktivovat součásti, které nepotřebujete, jako je například Bluetooth, WiFi a lokalizační služby. Dále můžete vypnout automatické nastavení jasu a zvolit nižší hodnotu. Samozřejmě je takových triků více, ale to již necháme na vás, abyste se pochlubili v komentářích, jak prodlužujete dobu používání mobilu na jedno nabití.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Toto ma niekolko rokov Sony ( Stamina mode) uzasna vec

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat