reklama

Samsung představil nové paměťové karty PRO Endurance

Samsung představil nové paměťové karty PRO Endurance
2022-05-07T08:00:26+02:00
• 7. 5. 2022

Zdroj: Samsung

Samsung v tomto týdnu představil nové úložiště UFS 4.0 nejen pro mobilní telefony, ale kromě toho jsme se také dočkali nových paměťových karet PRO Endurance. Ty jsou především určeny do náročnějších podmínek, ale nikdo vám nebrání je použít i u svých smartphonů, pokud je podporují.

PRO Endurance

Sice pomalinku mizí podpora pro paměťové karty u mobilních telefonů, ale stále je k dispozici mnoho modelů s tímto rozšířením. Někteří uživatelé doslova vyžadují podporu microSD. Nové karty PRO Endurance se vyznačují dle společnosti Samsung dlouhou výdrží. Dle oficiální zprávy mají vydržet 16 let kontinuálního používání, to je 140 160 hodin v provozu.

Samsung uvádí, že se nejvíce hodí pro autokamery, foťáky, video kamery a průmyslové nasazení. Díky dlouhé výdrži mají nahradit 33 běžných karet, které byste museli nakoupit pro stejně dlouhé nasazení. Rychlost čtení je u karet PRO Endurance 100 MB/s, zápis pak dosahuje na 30 MB/s. Patří tak do třídy 10 a jsou vhodné pro videozáznamy v kategorii U3 (UHS Speed Class 3) a V30 (Video Speed Class 30).

01 overview 1440x832x

Zdroj: Samsung

Samsung se také chlubí odolností. Karty mají vydržet vlivy vody, magnetického pole, rentgenového záření, extrémních teplot, pádu a opotřebení. K dispozici jsou ve velikostech 32, 64, 128 a 256 GB a prodej by měl být již zahájen.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat