reklama

BlackBerry prodává své patenty, může to mít dramatický vliv na trh s mobily

BlackBerry prodává své patenty, může to mít dramatický vliv na trh s mobily
2022-02-03T16:30:22+02:00
• 3. 2. 2022

Zdroj: BlackBerry

Nedávno jsme vás informovali, že BlackBerry mobily s BB OS budou nepoužitelné, jelikož společnost ukončuje služby. I tak se stále chystá vydání mobilu s 5G, ale ten jen ponese název společnosti. Za vývojem a produkcí již stojí někdo jiný. Co se týče ale firmy BlackBerry, tak se dozvídáme, že dochází k prodeji patentů.

BlackBerry smartphony se vrátí v roce 2022 [aktualizováno]

Patentové války, nebo výdělek z licencí?

Konkrétně BlackBerry prodává patenty v hodnotě 600 milionů dolarů, což je přibližně po přepočtu skoro 13 miliard korun. Firma uvádí, že celý balík patentů neobsahuje ty, které jsou klíčové pro současné fungování firmy. Sice není v této oblasti zpráva nějak specifická, ale v prodávaném balíku jsou patenty zaměřené na komunikační technologie, mobily a další.

Možná byste očekávali, že novým majitelem se stane nějaký matador ze světa mobilů, ale není tomu tak. Patenty přejdou pod společnost Catapult IP Innovations. Ta ale nepůsobí na mobilním trhu. Navíc BlackBerry nedostane kompletní sumu. Dojde k převodu 450 milionů dolarů a zbylých 150 milionů je na směnku, tedy Catapult IP Innovations bude dlužit BlackBerry zmíněných 150 milionů dolarů.

BlackBerry Key 2 3613x2031x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Ihned se nabízí otázka, jak chce tato firma zaplatit zbylou částku, když nemá s mobilními telefony nic společného. Nabízí se tedy možnost, že Catapult IP Innovations bude těžit finanční prostředky jen z licenčních poplatků souvisejících s patenty. Nejhorší scénáře mluví o možných patentových sporech s ostatními společnostmi, přičemž cílem bude zisk. Budeme si muset počkat, co se vlastně bude dít a jak se Catapult IP Innovations zachová. Samotné patenty jsou poměrně zásadní a mohou ovlivnit současný trh.

Zdroje: ubergizmo.com, phonearena.com, blackberry.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat