BlackBerry smartphony se vrátí v roce 2022 aktualizováno

BlackBerry smartphony se vrátí v roce 2022 [aktualizováno]
2022-01-11T18:00:38+02:00
• 11. 1. 2022

Zdroj: BlackBerry

3

Aktualizování 11. 1.

Psal se rok 2020 a společnost OnwardMobility, která se nově stará o značku mobilů BlackBerry, slibovala, že se v roce 2021 vrátí na trh tyto dříve populární smartphony. Měli jsme očekávat BlackBerry smartphone s klávesnicí a podporou sítí páté generace. Bohužel se tak nestalo a již jsme nabývali dojmu, že společnost zrušila své plány a mobil se nedostane na trh.

BlackBerry mobily s BB OS budou nepoužitelné

OnwardMobility ale nyní dává vědět skrze své stránky, že se stále pracuje na nadcházející novince. Zároveň přiznává, že rok 2021 nebyl příznivý, zejména s aktuálními problémy kolem pandemie a zřejmě i nedostatku čipů, případně kapacit. Firma slibuje, že velmi brzy uvede první konkrétnější informace a ještě letos se máme dočkat návratu mobilů BlackBerry. Pokud jste tedy příznivci hardwarové klávesnice u mobilů, budete si muset ještě chvíli počkat na legendární značku.

Původní článek 19. 8.

Před mnoha lety jste na trhu mohli najít smartphony společnosti RIM. Následně došlo k přejmenování na BlackBerry, přičemž společnost zkusila novou strategii, aby se udržela na trhu. Nic z toho nevyšlo a kanadský výrobce ukončil výrobu. Náhradou bylo licencování značky mobilů, čehož se na nějakou dobu ujala firma TCL. Ta se snažila přivádět smartphony s fyzickou klávesnicí na trh, ale na začátku tohoto roku došlo k ukončení spolupráce mezi oběma subjekty. Nyní se chystá návrat.

BlackBerry mobily se vrací

TCL nebyla jedinou společnost s možností vyrábět mobily BlackBerry. Vzniklo několik modelů, ale ty zamířila v omezené míře na některé trhy. Jeden z posledních smartphonů pod legendární značkou BlackBerry byl model BlackBerry Key2 LE. Tehdy se psal rok 2018. Od té doby nevznikl jakýkoliv nový model. Od ukončení spolupráce s TCL nebylo nejasné, jestli se někdy dočkáme návratu, ale nyní máme dobrou zprávu pro příznivce těchto smartphonů.

Společnost BlackBerry informovala, že podepsala licenční dohodu s firmami OnwardMobility a FIH Mobile Limited. V tuto chvíli víme, že máme opět očekávat smartphone s fyzickou klávesnicí, přičemž mezi klíčovými vlastnostmi bude podpora sítí páté generace. Nové modely zamíří na trhy v USA a EU v roce 2021.

OnwardMobility 1444x667x

Zdroj: OnwardMobility

Vzhledem k tomu, že na trhu chybí tento typ smartphonů, je zde možnost, že se nový projekt povede a najde si svou zákaznickou základnu. Na druhou stranu je zde silná konkurence, která má dostatek zkušeností a prodejních kanálů. Dnešní oznámení sice láká na novinky, ale budeme si muset počkat minimálně rok na to, co vlastně bude nabízeno a za jakou cenu.

Zdroje: 9to5google.com, onwardmobility.com, fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Josef Zikeš

12. 1. 2022, 7:07

Můj tajný sen je BB Priv 2.
Ale spokojil bych se i s něčím takovým, jako byl Passport (s Androidem).

Veronika Kročková

13. 2. 2021, 7:53

Mně by stačilo kdyby vyráběli jejich úžasné smartphony jen s androidem a novou technologii (LTE/5G,lepší foťak). Clasic by byl super pracovní telefon, flip pearl 8220 kdyby měl displej 3,5′ na úkor rámečku. Malé telefony na našem trhu jsou jen na volání a velké sice mají vše potřebné, ale zase nejsou kompaktní. Velký displej zbytečně žere energii.

Martin Jeřábek

VIP 21. 8. 2020, 23:28

Kdyby udělali blackberry priv 2 s 5,4″ displejem a větší baterii, byla by to paráda.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat