reklama

Obchod Play dostává nové funkce pro Wear OS, i na mobilu

Obchod Play dostává nové funkce pro Wear OS, i na mobilu
2021-07-20T08:00:08+02:00
• 20. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google představil novou verzi Wear OS pro chytré hodinky, přičemž tentokrát se nejedná o dílo jedné společnosti. Spolupracoval i Samsung, který opouští svůj Tizen OS, který používal u hodinek. Samotné přípravy ale začaly před nějakou dobou, kdy Google stanovil nové podmínky pro aplikace pro chytré hodinky. Zároveň jsme se dočkali nové podoby Obchodu Play přímo na hodinkách, ale jak se ukazuje, nejedná se o jediné změny. Tentokrát přišla řada i pro Obchod Play pro smartphony.

Obchod Play a Wear OS

Google se začíná čím dál více soustřeďovat na tuto platformu a začíná zavádět dlouho očekávané změny. Tentokrát vylepšuje samotnou uživatelskou zkušenost s aplikacemi a jejich instalací. Vyhledávat cokoliv na miniaturním displeji hodinek není vždy pohodlné, ale samotná instalace z mobilního telefonu nebyla možná. Navíc vyhledávání aplikací pro hodinky nebylo také nejlepší.

To se nově mění a Obchod Play na smartphonech dostane nové filtry, které budou moci vybrat rovnou aplikace pro hodinky, případně se nabízí i filtr pro ciferníky. Navíc vznikají i nové sekce s výběrem aplikací a ciferníků. Jedná se o drobné a asi užitečné změny, ale ta podstatnější se dotýká samotné instalace.

Pokud aplikace je k dispozici pro smartphone a hodinky, tak budete moci rozbalit tlačítko Instalovat. Nabídne se zaškrtávací seznam, kde si budete moci vybrat, jestli se má provést instalace na hodinkách, na mobilu nebo na obou zařízeních současně. Bohužel nevíme, jak bude vypadat seznam v případě většího množství zařízení. Zřejmě dojde jen k rozšíření položek.

ezgif 7 bcbf280138bb 350x350x

Zdroj: Google

Google uvádí, že tyto novinky míří k uživatelům, ale může trvat i nějakou dobu, než se objeví na vašem zařízení.

Zdroj: droid-life.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat