reklama

Instagram začíná překládat Stories

Instagram začíná překládat Stories
2021-07-22T11:30:19+01:00
• 22. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram se hodně věnuje dočasným příběhům a videím. Původní záměr služby pro sdílení snímků jde tak trochu stranou. Jde to vidět na častých novinkách pro Stories (dočasné příběhy). Zpravidla se jedná o nové nálepky, dodatečné funkce pro tvůrce a podobně. Tentokrát zde ale máme užitečnou funkci.

Instagram si pohrává s placenými Příběhy

Překlady pro Stories

Instagram umí překládat samotné texty u fotografií, v komentářích a také u profilů, a to již od roku 2016. Po zavedení této funkce došlo na představení Stories, ale tato konkrétní funkce zde chyběla. Po pěti letech jsme se konečně dočkali a aplikace vám nově dokáže přeložit texty v samotném příběhu.

Pokud aplikace detekuje, že příběh je v jiném jazyce než nastavení mobilního telefonu, nabídne funkce pro překlad. Po kliknutí se zobrazí menší okno, kde je zobrazen původní text a samotný překlad. Společnost uvádí, že je k dispozici možnost překladu mezi 90 jazyky, ale již není nikde uvedeno, které to konkrétně jsou. Nemáme tak zatím potvrzeno, jestli je v tomto seznamu čeština.

E6130zwVUAEUMn3 1080x1080x

Zdroj: Instagram

Tato novinka funguje jen u snímků a videí, kde došlo k vložení textu přes samotný nástroj přímo v aplikaci. Překlad si neporadí s obsahem, kde byl vložen text jiným  nástrojem. Jedná se o užitečnou novinku v některých případech, ale soudíme, že by bylo praktičtější vytvořit nástroj pro automatické titulkování videí, zejména pro neslyšící. Zde by se pak mohl více hodit tento nástroj pro překlad.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim