YouTube spouští Shorts i v České republice aktualizováno

YouTube spouští Shorts i v České republice [aktualizováno]
2021-07-22T11:40:34+02:00
• 22. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 22. 7.

Youtube Shorts je konkurencí pro TikTok, přičemž služba začala prvně fungovat v Indii, následně byla spuštěna v USA a před nějakou dobou došlo ke globálnímu zpřístupnění. Česká pobočka Youtube nás informovala, že je funkce kompletně k dispozici i v Česku.

„Chtěli jsme, aby bylo natáčení krátkých videí prostřednictvím Shorts pro uživatele jednoduché a zábavné,“ říká Todd Sherman, globální produktový manažer YouTube Shorts. „V tuto chvíli pokračujeme ve vylepšování produktu na základě zpětné vazby od našich tvůrců a umělců a počítáme s tím, že postupně budeme přidávat další funkce,“ dodává.

Shorts vizualy 4488x2289x

Zdroj: Youtube

Původní článek 16. 5.

YouTube již nějaký čas testuje krátká videa po vzoru populární služby TitTok. Doposavad byla tato novinka přístupná v Indii a délka krátkého videa byla 15 sekund. Nyní, dle zjištění webu Android Police, se tato novinka rozšiřuje do dalších zemí celého světa.

YouTube zavádí krátká videa Shorts globálně

Krátká videa, nebo také Shorts, se YouTube podařilo od počátku spuštění testování, ještě vylepšit. Jednak byla navýšena délka videí z původních 15 sekund na 60 sekund. Videa bude možné také doplnit o různé filtry a ve videích budou automaticky generované titulky, které bude možné vypnout. Podle zjištění webu Android Police byla karta „Prozkoumat“ nahrazena právě kartou „Shorts“, která má nově uživatele nalákat na sledování krátkých videí.

Sledovani Shorts v mobilni aplikaci 2166x2889x Vyber klipu se stejnou hudbou 2166x2889x Pridat text do videa 2166x2889x

Zdroj: Youtube

Nového rozhraní aplikace YouTube si všimli uživatelé v Indii a USA. Nová podoba se uvolňuje postupně. U nás je zatím stále dostupná aktuální verze, kde Shorts jsou nenápadně vloženy na úvodní obrazovku.

Vzhledem k veliké popularitě krátkých videí ať už na TikToku, nebo i na Instagramu, kde vystupují pod označením Reels, je jisté, že se tento typ videí velice rychle ujme i na video platformě Youtube.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat