reklama

Instagram si pohrává s placenými Příběhy

Instagram si pohrává s placenými Příběhy
2021-07-01T16:30:17+02:00
• 1. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram si dost často pohrává s novými funkcemi a možnostmi napříč celou službou. Například nedávno začal testovat možnost vkládání odkazů do Příběhů, přičemž by funkce mohla být dostupná pro všechny. Jedná se spíše o další drobnost, ale podařilo se objevit, že se pracuje na zásadnější novince, která by mohla být placená.

Instagram chystá zveřejňování skrze webové rozhraní [aktualizováno]

Exkluzivní Příběhy pro fanklub

Není to tak dávno, co jsme se dočkali novinky Super Follow na Twitteru, což je určitá forma placeného odběru u konkrétních účtů. Za měsíční poplatek dostanete exkluzivní obsah. V podstatě jde o variaci Patreonu. Ukazuje se, že Instagram pracuje na podobné funkci, která nabídne v první řadě exkluzivní Příběhy.

Novinka bude fungovat poměrně jednoduše. Tvůrce obsahu bude moci nabídnout za měsíční poplatek exkluzivní obsah jen pro členy fanklubu. V tuto chvíli víme jen o Příbězích, které se budou zobrazovat předplatitelům. Ty budou odlišeny od ostatních Příběhů fialovou barvou. Pakliže člen fanklubu bude prohlížet tento exkluzivní obsah, nebude si moci jej někam uložit, a dokonce bude deaktivována funkce pro pořizování snímků obrazovky. Nebude fungovat ani záznam obrazovky, tedy běžný bez úpravy nebo zásahu do Androidu.

Instagram 1 5095x2866x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram potvrdil, že se pracuje na funkci Exkluzivních Příběhů, ale již neuvedl jakékoliv další informace. Dle vyjádření je vše zatím rozpracováno a funkce se ani netestuje u vybraných účtů. Adam Mosseri, ředitel Instagramu, mimo jiné uvedl, že si pohrávají s nejrůznějšími nápady, přičemž se chtějí soustředit na video obsah. Máme se dočkat větších možností a také upraveného uživatelského prostředí.

Instagram si opět hraje s příspěvky, zkouší upřednostnit navrhovaný obsah

Nebude se jednat o jediné novinky. Adam navíc uvedl, že je zde velká konkurence v podobě TikToku a Youtube. Z jeho slov vyplývá, že chtějí nasadit mnoho novinek a soustředit se také na tvůrce obsahu, aby služba mohla lépe konkurovat. Otázkou je, jestli výše uvedené placení bude dostatečně lukrativní a lákavé pro uživaítele. Co se týče monetizace, tak se zatím neuvažuje o placené verzi Instagramu.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim