Microsoft Edge brzy umožní sdílet karty mezi Windows 10 a Androidem

Microsoft Edge brzy umožní sdílet karty mezi Windows 10 a Androidem
2021-05-06T09:30:13+02:00
• 6. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Internetový prohlížeč Edge od společnosti Microsoft patří mezi nejpopulárnější prohlížeče vůbec, v počtu uživatelů mu patří druhá příčka, první pak zaujímá Chrome od společnosti Google. Oba tyto prohlížeče sdílejí společný základ, Chromium, jsou tak tedy velmi podobné. Edge zejména na Androidu na Chromem výrazně zaostává, není to však žádné překvapení, jelikož Android a Chrome vyvíjí stejná společnost. Prohlížeč Edge ale chystá aktualizaci, díky které se Chromu může přiblížit a jeho provázání na platformách Windows a Android má být velmi podobné té, co doposud známe pouze z Chromu.

Odesílání karet mezi zařízeními

Microsoft do prohlížeče Edge zavádí novou funkci, která je součástí Edge Canary, uživatelé tak nově budou moci posílat otevřené karty mezi zařízeními, stačí pouze být přihlášen ke stejnému uživatelskému účtu. Tato funkce sdílení byla dříve výsadou Chromu, Edge ale dotahuje rozdíly, čímž se tak stane jeho používání na několika zařízeních najednou mnohem příjemnější.

Edge share tabs 1161x298x

zdroj: XDA-Developers

Nová funkce sdílení karet je součástí Edge Canary 92.0.873.0 pro Windows a 92.0.870 pro operační systém Android. Sdílení otevřených karet bude fungovat podobně jako v Chromu. Stačí tedy jen rozkliknout odkaz ve vyhledávácí liště, kliknout na možnost Odeslat a pak už jen vybrat konkrétní zařízení, se kterým chcete kartu sdílet.

Microsoft Edge Android 1200x810x

zdroj: XDA-Developers

Následně se vám informace o sdílení karty zobrazí na vašem smartphonu a kliknutím na něj spustíte Edge s danou kartou. Toto sdílení bude fungovat oběma směry, mezi zařízeními tak můžete skvěle komunikovat.

logo-app Microsoft Edge Canary Microsoft Corporation Zdarma ANDROID

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat