reklama

Apple Watch by v budoucnu mohly měřit krevní tlak, glukózu v krvi a obsah alkoholu v krvi

Apple Watch by v budoucnu mohly měřit krevní tlak, glukózu v krvi a obsah alkoholu v krvi
2021-05-06T09:30:51+01:00
• 6. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

6

Chytré hodinky dnes umožňují sledovat nespočet zdravotních aktivit, jako srdeční tep, okysličení krve, kvalitu spánku, hladinu stresu nebo v případě hodinek od Samsungu také EKG a krevní tlak. Podle nejnovějších zpráv Apple začíná spolupracovat s britskou start-upovou společností Rockley Photonics. Tato spolupráce by mohla přinést spoustu zajímavých novinek.

Apple Watch jako alkohol tester?

Společnosti Rockley Photonics se podařilo vyvinout neinvazivní optické senzory, které mohou měřit mnohé hodnoty z krve, jako krevní tlak, obsah glukózy v krvi, nebo také dokonce množství alkoholu v krvi. Narozdíl od lékařských zařízení zde tak bude stačit pouze infračervený optický senzor, který dnes slouží například pro měření tepové frekvence či saturaci kyslíku v krvi.

Apple Watch SE 9 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Samotné Rockley Photonics také uvedlo, že jejím největším zákazníkem je právě společnost s nakousnutým jablkem ve znaku a představuje naprostou většinu příjmů za poslední dva roky. Dle vyjádření mají obě společnosti také uzavřenou dohodu o dodávkách a vývoji technologií do chytrých hodinek a britská společnost bude i nadále spoléhat na příjmy od Applu.

Vzhledem k růstu Rockey Photonics a velkému partnerství s Applem je tak příchod těchto senzorů do nadcházejících modelů Apple téměř nevyhnutelný a je jen otázkou času, kdy se hodinek s těmito senzory setkáme v praxi. Původně se spekulovalo, že měření glukózy v krvi by měly umožňovat již Apple Watch 7, vyjádření výrobce senzorů tyto spekulace ale vyvrací. Dle Rockley Photonics jsou senzory již v pokročilé fázi vývoje a ve skutečném produktu bychom je mohli spatřit během příštího roku. Tato přibližná doba uvedení na trh by tak odpovídala představení Apple Watch 8. generace.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

StandaKrotil

6. 5. 2021, 9:47

A jak to chtějí udělat? Budou mi zapichovat jehlu do zápěstí?

Přemysl Vaculík

VIP 6. 5. 2021, 13:47

Odhaduji, že to bude technologie založená na chromatografii.

StandaKrotil

6. 5. 2021, 15:34

Možná bych raději tu jehlu 🤣

Tomáš Kašík

VIP 6. 5. 2021, 15:39

Jak výše píše Přemysl, bude se jednat o optický senzor, které dneska měří třeba tep a SpO2, takže jehlu nečekejte :D ostatně i ve článku je napsaný „neinvazivní“ způsob měření, tedy bez nutnosti napojování přímo do žil

StandaKrotil

6. 5. 2021, 15:48

Tak né přímo do žil 🤣… jen takové to “pero” jako mají cukrovkáři. Ale jo, možná se to zdá jako rýpání z mé strany, chápu. Nicméně ty senzory… já nevím. Sám mám ještě stařičké trojky a moc jsem ty přesnosti senzorů nezkoumal. Ale měřit alkohol nebo cukr z krve senzorem? Připusťte, že to je při nejmenším pochybné co se do přesnosti týče.

Tomáš Kašík

VIP 6. 5. 2021, 15:52

Jasně, naprosto s váma souhlasím :D upřímně, taky nejsem schopný přesně pochopit, jak toto měření funguje a hodnoty jsou opravdu jen orientační… s hrudním pásem fungujícím na bázi elektrických výbojů ze srdce se v dnešní době chytré hodinky nemůžou měřit, výsledky ale tak třeba brát s lehkou rezervou

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat