reklama

Google Fuchsia OS míří do prvního zařízení

Google Fuchsia OS míří do prvního zařízení
2021-05-25T15:00:07+01:00
• 25. 5. 2021

Zdroj: Google

4

Google již nějakou dobu pracuje na novém operační systému Fuchsia OS. Původně uváděl, že se jedná jen o experiment a že si na něm testuje nejrůznější postupy. Poměrně nedávno ale došlo na oznámení, že se dostane do běžných produktů. V tomto roce se podařilo zachytit, že se testuje Fuchsia OS na zařízení do domácnosti. Dnes zde máme oficiální oznámení.

Google Home Hub – chytrý asistent s displejem do domácnosti

Fuchsia OS

Asi byste očekávali, že s novým systémem přijde i nový hardware, ale Google se rozhodl pro jinou cestu. Oficiálně vydává Fuchsia OS pro zařízení Google Home Hub, dnes známý pod označením Nest Hub. Toto zařízení do domácnosti pochází z roku 2018 a po třech letech od uvedení dostává nový operační systém.

Samsung také spolupracuje na Fuchsia OS od Googlu

Fuchsia OS nahradí původní Cast OS založený na Linuxu. Co je ale zajímavé, tak samotní uživatel asi vůbec nepostřehnou, že došlo k aktualizaci a že jejich Nest Hub běží na zcela novém operační systému Fuchsia OS. Google neupravil design, ani nepřináší nové funkce.

 

Zdroj: Google

Sice se může zdát, že se jedná o poněkud zbytečnou aktualizaci, ale vzhledem k vývoji se jedná o dobrou zprávu. Pokud nedojde ke zhoršení výkonu a ani se neomezí funkcionalita, tak se novinka dá považovat za krok kupředu. S největší pravděpodobností se dostane aktualizace na další zařízení postupem času.

Zdroje: thenextweb.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Frič

25. 5. 2021, 21:38
Android aplikace

Čeká tady někdo na Google Hub Max 2? Když letos vyšla druhá generace, myslím že příští rok bude nástupce

Peter Jurček

25. 5. 2021, 15:26
Android aplikace

Stranda by bola keby príde Pixel 6 s vlastným CPU od Google a ešte s Fuchsia OS :)

Přemysl Vaculík

VIP 25. 5. 2021, 20:06

Vlastní procesor bude, ale Fuchsia OS má ještě čas na tak velký krok. Google jde dobrou cestou. První vyladí pro IoT, pak se půjde na komplikovanější zařízení.

Peter Jurček

26. 5. 2021, 18:12
Android aplikace

Ten CPU údajne v spolupráci so Samsungom. Čo sa týka OS to bol skôr taký vtipek :) Ale nejakú alpha-beta verziu by mohli uvoľniť :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim