Google Home Hub – chytrý asistent s displejem do domácnosti

Google Home Hub – chytrý asistent s displejem do domácnosti
2018-10-09T17:53:31+02:00
• 9. 10. 2018

Zdroj: Google

Google v současné době nabízí již několik chytrých reproduktorů, které disponují Google Assistantem a mohou vám pomoci s různými úkony nejen v domácnosti. Dnes bylo na tiskové konferenci Made by Google 2018 představeno nové chytré zařízení – Google Home Hub. Jde v podstatě o výrazně vylepšený Google Home, jelikož kromě reproduktoru disponuje i 7palcovým dotykovým displejem.

Pixel 3 a Pixel 3 XL oficiálně, překvapení se nekoná

Google Home Hub

Home Hub byl navržen pro jednoduché využití napříč celou domácností. Disponuje poměrně kompaktními rozměry, takže jej umístíte skoro kamkoliv. Zároveň ale nabízí dostatečně velký displej na to, aby byl dobře čitelný i z druhé strany místnosti.

Ovládat jej můžete samozřejmě hlasem, nebo právě prostřednictvím displeje. Na zařízení se nachází tlačítka pro ovládání hlasitosti či vypnutí mikrofonu pro případ, že jej nechcete využívat.

K dispozici je několik chytrých technologií, jako například Voice Match. Díky tomu zvládne Home Hub rozeznat podle hlasu jednotlivé uživatele a nabídnout jim dle jejich vlastních preferencí relativní výsledky a doporučení. Konkrétní využití se nabízí například u kalendáře, receptů nebo navigace na specifická místa.

Ambient EQ je technologie využívající senzor a chytrý algoritmus pro úpravu zobrazení displeje. Dle světelných podmínek v konkrétní místnosti umí zařízení upravit intenzitu jasu, barvy a další aspekty.

Díky integraci displeje se nabízí o mnoho více situací, kdy lze zařízení využít, oproti standardnímu chytrému reproduktoru. Se samotným reproduktorem si musíte vystačit s hudbou přes Google Play Music, ovšem Home Hub díky displeji dokáže přehrát například videa z YouTube. Zobrazí vám počasí s hodinovým výhledem, lze jej využít pro prohlížení fotografií, nebo dokonce pomůže v kuchyni s recepty při vaření. Možností je zkrátka spousta.

Google při představení zdůraznil, že záměrně Home Hub nevybavil kamerou. Důvodem je pocit bezpečí uživatelů, aby se nebáli zařízení používat i na soukromých místech, například nočním stolku v ložnici.

Cena byla stanovena na 149 dolarů, což je zhruba 3350 korun. K dispozici bude na vybraných trzích od 22. srpna ve čtyřech barevných provedeních. Na českém trhu se zřejmě oficiálně neobjeví a budeme si muset počkat na neoficiální dostupnost u místních prodejců.

Zdroj: tisková konference

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat