reklama

Google testuje Fuchsia OS na jednom zařízení, ale nejde o mobil nebo tablet

Google testuje Fuchsia OS na jednom zařízení, ale nejde o mobil nebo tablet
2021-05-05T08:00:36+01:00
• 5. 5. 2021

Zdroj: Google

Google pracuje na vlastním operační systému Fuchsia OS již nějakou dobu, přičemž prvně uváděl, že se jedná jen o testovací projekt. Následně ale změnil strategii, nebo respektive přístup k celému projektu. Nyní jej hodnotí jako možného nástupce vlastních stávajících systémů. K dokončení má sice daleko, ale objevuje se hardware, na kterém pravděpodobně testuje tento systém.

Fuchsia OS si poradí s aplikacemi pro Android i Linux

Fuchsia OS první pro domácnosti?

Google zatím nic oficiálně nezveřejnil kolem budoucího zařízení, ale díky certifikačním autoritám se dozvídáme o postupu vývoje. Nyní se podařilo zachytit u Bluetooth Special Interest Group certifikaci zařízení, které je evidováno jako Google Home Hub, což je zařízení z roku 2018.

Na první pohled by se dalo říci, že se jedná o starší certifikaci, ale to nejzajímavější se nachází právě u verze operačního systému. Zde je uveden Fuchsia OS 1.0. Kromě toho je také uvedena stránka odkazující na Bluetooth u Fuchsia OS.

Screenshot 88 583x351x

Zdroj: Bluetooth Special Interest Group

Nelze nyní cokoliv jednoznačně tvrdit bez vyjádření společnosti Google, ale s největší pravděpodobností si pohrává s novým systémem u starší zařízení a testuje, jak se chová. Případně ho ladí a optimalizuje pro slabší hardware.

Můžeme odhadovat podle této certifikace, že samotný nový operační systém prvně zamíří pro produkty Nest pro domácnosti, až poté se objeví u smartphonů nebo tabletů.

Zdroje: 9to5google.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim