reklama

Facebook přitvrzuje v boji proti dezinformacím

Facebook přitvrzuje v boji proti dezinformacím
2021-05-29T18:00:05+01:00
• 29. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

6

Sociální sítě musí bojovat se šířením dezinformací, což vyžadují i úřady a jiné orgány. Nejedná se o jednoduchý boj, jelikož tvůrci takového obsahu si vždy najdou novou cestu, nebo jednoduše vytvoří novou stránku nebo účet. Facebook postupně zavádí nejrůznější nástroje a nyní představil novinky, kde mimo jiné zpřísňuje tresty.

Facebook testuje novou funkci, která si ověří, zdali jsme si přečetli článek před jeho sdílením

Marný boj?

Facebook uvádí, že s okamžitou platností bude omezovat dosah příspěvků uživatelů, kteří opakované sdíleli dezinformace. Tady bude stačit, aby došlo k přesdílení příspěvku, kde Facebook prokázal, že se nejedná o pravdivé tvrzení. V tiskové zprávě není uvedeno, jestli taková sankce bude natrvalo nebo dojde k omezení jen po několik dnů, týdnů nebo měsíců.

02 Inline Repeat Offender 890x816x

Zdroj: Facebook

S ohledem na novou sankci došlo také ke změně zobrazení informací o příspěvku, který neobsahuje pravdivé informace. Uživatel tak uvidí před sdílením novou obrazovku, kde je vysvětleno, že informace v příspěvku nejsou pravdivé a také je vysvětleno proč. Cokoliv, co dotyčný uživatel napíše do sdílení bude automaticky považováno za dezinformaci.

To ale není vše. Facebook nyní bude varovat uživatele, pokud budou chtít sledovat stránku, která opakovaně sdílí dezinformace nebo nepravdivý obsah. Přímo se zobrazí dialogové okno, které upozorní uživatele a nabídne opuštění stránky, případně je zde tlačítko pro potvrzení zahájení sledování. Stále tedy bude mít uživatel možnost rozhodnout se.

01 Inline False InfoLearn More 1 890x816x

Zdroj: Facebook

Zdroj: dotekomanie.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Horák

30. 5. 2021, 7:50

Už staří Římané se ptali: „Kdo bdí nad těmi, co bdí nad námi..?“

Tuma Josef

30. 5. 2021, 2:42

Nový level cenzury na FB 🤣

Petr Komárek

29. 5. 2021, 21:42
Android aplikace

Facebook je největší zlo, které existuje. Napomáhá americkým úřadům a tajným službám k získání informací o jednotlivých zemích a občanech žijících v nich. To vše se dá jednou politicky či vojensky zneužít.
Tuhle blbost jsem opustil po dvou letech užívání a nelituji toho.
Další sítě jako Twitter a další jsou podobná zhovadělost.

Petr Coufal

29. 5. 2021, 20:33

Facebookový automat je hrozný vynález. V dubnu mne zablokoval za zveřejnění vzácné staré mince na které nebylo vůbec nic závadného a dnes mne zablokoval za reklamu na pivo na které není žádná nahota nebo něco závadného. I když se člověk odvolá, napíši Vám, že mají málo lidí na kontrolu z důvodů Covidu.

Vis Maior

29. 5. 2021, 21:15

A proč tam ještě jsi? Nemyslím to ironicky. Já si třeba vůbec nedokáži představit, že bych si na FB založil účet. Internet je tak úžasná věc s tolika možnostmi a strávit byť jen hodinu na FB by mě mrzela a i bych si připadal hloupě.

Vis Maior

29. 5. 2021, 18:37

FB by měl smazat sám sebe, tím by společnosti nesmírně prospěl.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim