USB-C bude mít nový standard, který bude 2x rychlejší

USB-C bude mít nový standard, který bude 2x rychlejší
2021-05-28T19:30:59+02:00
• 28. 5. 2021

Zdroj: Dotekománie.cz

1

USB-C je naprosto fantastický konektor. Řadu let jsme čekali na port, který by dokázal nabídnout lepší servis, než poskytuje Lightning od Applu. Univerzálnost je v posledních letech klíč a do budoucna tomu nebude zkrátka jinak. USB-C je schopný napájet vše, od sluchátek, přes telefony až po notebooky. Ale i přes rostoucí všudypřítomnost portu existují určité limity. 

Až 240 W

Například napájení USB-C bylo omezeno na 100 W. I když jde o naprosto dostačující hodnotu pro většinu zařízení, některé výkonné notebooky byly a jsou stále nuceny používat tradiční napájecí konektory, které zvládnou vyšší příkon.

asus zenfone 8 21 2833x1594x

Zdroj: Dotekomanie.cz

To by ale mohlo být brzy minulostí. Objevila se nejnovější revize specifikace kabelu a konektoru USB-C – revize 2.1. Ta umožní přenášet až neuvěřitelných 240 W. To je dost pro většinu notebooků na trhu. Například 15palcový MacBook Pro posunul standard na hranici 96 W. 17palcový notebook Razer s Nvidia RTX 3080 je dodáván s nabíječkou 230 W. 

Příchod nové revize by znamenal, že na trhu budou brzy nové kabely USB-C označené jako „Extended Power Range“, které nahradí starý špičkový „Standard Power Range“. Tyto kabely by měly být teoreticky také bezpečnější. Zatím nelze očekávat, že by se nějaký výrobce pokusil využít nové možnosti u smartphonů, ale kdo ví, třeba se nějaký firma najde.

Zdroj: thenextweb.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Roman Praslička

29. 5. 2021, 11:24

Poslední odstavec,.. Nějaký firma najde ? :)

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat