reklama

Google vylepšuje nahrávání hovorů

Google vylepšuje nahrávání hovorů
2021-04-09T08:00:45+02:00
• 9. 4. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nahrávání hovorů zmizelo ze systému Android před nějakou dobou, byť někteří výrobci tuto funkci nabízí, jen si ji museli vytvořit sami. Hlavním problémem je zde zejména právní stránka celé věci. Google pracuje na přidání této možnosti přímo do své aplikace Telefon, ale novinka je dostupná jen pro vybraná zařízení Xiaomi, případně omezená na některé země. Dá se říci, že ji Google testuje. Ukazuje se, že se chystají novinky spojené s touto funkcí.

Nahrávání hovorů od cizích kontaktů

Už v lednu se podařilo zachytit informace, že aplikace Google Telefon nabídne funkci nahrávání hovorů od cizích kontaktů, ale nebyla aktivní. Po několika měsících ji Google zpřístupnil některým uživatelům. V nastavení aplikace v sekci nahrávání hovorů je k dispozici nová možnost, po jejíž aktivaci dojde k automatickému nahrávání.

Není to jediná novinka. Lze také nastavit konkrétní telefonní čísla, u kterých se bude vždy zapínat nahrávání hovorů. V tuto chvíli není jasné, kolik jich lze vybrat z kontaktů. Obě funkce jsou aktivní je v případě, že je povoleno nahrávání hovorů v aplikaci. Google navíc vše spojuje s dialogovým oknem upozorňujícím na právní důsledky a povinnosti při nahrávání hovorů.

Google Phone Always Record 1 1 554x1200x Google Phone Always Record 2 1 554x1200x

Zdroj: They Ashreddi

Pokud chcete pátrat po aktualizaci nebo funkci jako takové, je to poměrně zbytečné. Google ji stále limituje, zejména na některá zařízení a vybrané země. Není jasné, kdy dojde na rozšíření dostupnosti, případně k otevření testování.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat