Apple Watch v budoucnu možná budeme moci ovládat pomocí foukání, ukazuje nový patent

Apple Watch v budoucnu možná budeme moci ovládat pomocí foukání, ukazuje nový patent
2021-04-08T19:28:31+02:00
• 9. 4. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dnešní chytré hodinky, Apple Watch nevyjímaje, mají vesměs velmi podobné možnosti ovládání. Dotykový displej, tlačítka na těle hodinek nebo chytrý hlasový asistent, jako například Siri. Jak se ale nyní zdá, Apple plánuje do některé z budoucích generací Apple Watch nasadit nový typ ovládání pomocí foukání. Ačkoliv se to může jevit jako aprílový žert, Apple si tuto technologii skutečně patentoval a ukazuje, jak by měla fungovat.

Ovládání Apple Watch foukáním?

Obrázek, který je součástí patentu, ukazuje jednu provizorní situaci, při které by ovládání Apple Watch pomocí foukání mohlo být užitečné. Například během chůze při příchozím hovoru, když v ruce držíte zavazadlo, jste dříve většinou museli zastavit, zavazadlo položit na zem a až následně druhou rukou ovládat hodinky. Nyní by ale mělo stačit pouze zvednout ruku a na hodinky zafoukat, čímž byste přijali například hovor bez nutnosti ovládání druhou rukou. Takové ovládání by mohlo účinně fungovat v interiéru, v exteriéru by ale mohl dělat potíže například vítr. Představte si také třeba, když vám zazvoní telefon v nevhodnou chvíli, například na schůzce či ve škole. Pomocí foukání by tak interakce s hodinkami byla mnohem více diskrétní a mohlo by to vypadat, jakože si jen sfoukáváte prach ze svých hodinek.

apple watch patent 1200x783x

zdroj: ubergizmo.com

I když se tato technologie může zdát příliš futuristická, Apple není první, kdo přichází s podobnou myšlenkou. Již dříve s podobnou technologií přišlo také Nintendo DS, které využívalo foukání do mikrofonu zařízení pro provádění určitých akcí ve hře. Nezbývá tedy než čekat a doufat, že se této technologie jednou dočkáme v masově vyráběných Apple Watch, jak ale známe Apple, s novými technologiemi přichází, až když si je jistý jejich 100% funkčností.

Zdroj: ubergizmo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat